Warmińsko-Mazurskie

Stop in vitro

Dnia 17 maja 2021 roku przez działaczy stowarzyszeń narodowych i katolickich została powołana inicjatywa stop in vitro na Warmii i Mazurach. Przez kolejne trzy miesiące były zbierane podpisy pod petycją o rezygnację z finansowania procedury in vitro, która miała zostać złożona u marszałka regionu.

Petycja Stop in vitro

Pełnomocnik odpowiedzialny za zbieranie podpisów pod petycją wydał oświadczenie, że celem owej inicjatywy stop in vitro na Warmii i Mazurach jest całkowita rezygnacja samorządu województwa z pomocy finansowej, która jest przyznawana na tę procedurę medyczną.

Warto zaznaczyć, iż podczas tworzenia inicjatywy i zbierania podpisów pod petycją stop in vitro przedstawiono, że samorząd województwa warmińsko-mazurskiego w roku 2021 po raz pierwszy w historii zarezerwował aż 210 tysięcy złotych na leczenie niepłodności. Na podstawie szacunków określono, że z pomocy finansowej będą mogły skorzystać 42 pary, z czego każda z nich otrzyma dofinansowanie w kwocie 2,5-5 tysięcy złotych. Oznacza to, że dzięki programowi może urodzić się nawet 11 dzieci.

stop in vitro

Założenia petycji stop in vitro

Głównym powodem opracowania petycji stop in vitro i zbierania podpisów były kwestie moralne. Twórcy petycji uznają, że metoda in vitro, pomimo wszelkich opinii, w rzeczywistości nie jest metodą leczenia niepłodności. Co więcej, stop in vitro wiąże się ściśle z aborcją, ponieważ podczas procesu uśmierca się embriony ludzkie, a tylko nielicznym dzieciom udaje się urodzić. Drugim powodem natomiast są kwestie finansowe. Twórcy petycji uważają, iż istnieją lepsze sposoby na spożytkowanie tak dużej kwoty.

Dowiedz się więcej na stronie https://www.zycierodzina.pl/stop-zabijaniu-dzieci-petycja-stop-in-vitro-na-warmii-i-mazurach/!

Możesz również polubić…