Prawnik rozwodowy
Mazowieckie

Stop LGBT

Czym jest inicjatywa stop lgbt?

Inicjatywa stop lgbt została zapoczątkowana w listopadzie 2020 roku. Wówczas wtedy właśnie rozpoczęto zbieranie pierwszych podpisów powołujących się za przyjęciem ustawy. Jednak Pani Marszałek Sejmu uznała, że izba nie zajmie się inicjatywą stop lgbt przez wgląd na błędy proceduralne.

W związku z tym, twórcy inicjatywy stop lgbt zainterweniowali w Sądzie Najwyższym, przez co postanowiono, iż działacze muszą zebrać 100 tys. podpisów po raz kolejny. Dokument uzyskał 140 tys. podpisów, które były zbierane głównie w pobliżu kościołów. Ustawa stop lgbt została przegłosowana 29 października 2021 roku i przekazana do komisji zajmującej się sprawami wewnętrznymi.

stop lgbt petycja

O co dokładnie chodzi w projekcie stop lgbt?

Inicjatywa stop lgbt ma na celu głównie zakazanie nieodpowiednich w demokratycznym państwie Parad Równości, podczas których dochodzi do propagowania orientacji seksualnych, które są inne niż heteroseksualizm. Założeniem projektu stop lgbt jest twierdzenie, iż owe zachowania są krępujące dla osób postronnych oraz naruszają istotę małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety. Co więcej, owe parady namawiają dzieci i młodzież do aktywności seksualnych przed ukończeniem 18 roku życia.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów związanych z projektem stop lgbt, zachęcamy do zapoznania się ze stroną oraz artykułami, które znajdziesz tutaj – https://www.zycierodzina.pl/stop-lgbt/!

Możesz również polubić…