Lokalne2

Alimenty porozwodowe

Alimenty są obowiązkowymi i regularnymi świadczenia, zwykle na rzecz członków rodziny, które polegają na dostarczeniu środków potrzebnych do ich utrzymania oraz wychowania. Zazwyczaj ustalane są one w trakcie sprawy rozwodowej, dlatego ważne jest, aby być na to odpowiednio przygotowanym. Jeżeli stronie zależy na uniknięciu płacenia alimentów, bądź uzyskania ich jak najwyższych, warto rozważyć wynajęcie usług adwokat rodzinny warszawa.

adwokat rodzinny warszawa

Alimenty na dzieci

Alimenty na dzieci to najpopularniejszy rodzaj świadczeń, o które może zawalczyć adwokat rodzinny warszawa. W przypadku rozwodu, dochody, które w warunkach zachowania statusu małżeństwa byłyby wspólnie przeznaczane na wychowanie dzieci, są realizowane poprzez alimenty (wypłacane przez rodzica niezamieszkującego z dzieckiem). Przeznaczane są one na edukację, wyżywienie, zakup odzieży, leczenie oraz zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych, dlatego ich uzyskanie jest tak istotne.

Co w przypadku, gdy rodzic nie jest w stanie wypłacić alimentów?

W takim wypadku warto rozważyć zatrudnienie adwokat rodzinny warszawa. Często relacje pomiędzy rodzicami są przepełnione negatywnymi uczuciami, dlatego pomoc prawnika będzie dużym odciążeniem. Jeżeli dłużnik nie jest w stanie wypłacić alimentów z powodu braku pracy, zostaje on zmuszony do zarejestrowania się jako bezrobotny bądź poszukujący pracy.

W innych sytuacjach, gdy jeden z rodziców jest niewypłacalny, alimenty mogą zostać wyegzekwowane od dziadków przy pomocy adwokat rodzinny warszawa, co bywa bardzo nieprzyjemnym doświadczeniem, ze względu na ograniczoną zdolność finansową starszych osób.

Dowiedz się więcej: http://dm-adwokaci.pl/uslugi-adwokackie/prawo-rodzinne/

Możesz również polubić…