Lokalne2

Sprawa rozwodowa

Proces rozwodowy to bardzo bolesny i wycieńczający czas. Niektórym udaje się go przejść sprawnie, jednak innym, może się ciągnąć nawet miesiącami. Naturalne jest, aby się stresować sytuacjami, których się nie zna, jednak w wielu przypadkach, zapoznanie się z odpowiednią ilością informacji bywa przydatne. Jak zatem wygląda pierwsza rozprawa rozwodowa w sądzie i w jaki sposób mogą pomóc adwokaci rozwody Warszawa?

Pierwsza rozprawa rozwodowa

Najważniejszą rzeczą, o jakiej należy pamiętać, jest to, że pierwsza rozprawa sądowa przeprowadzana jest w celu poznania małżonków, dlatego istotne jest, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie. Adwokaci rozwody Warszawa z pewnością poinformują, że rozprawa odbędzie bez względu na to czy pojawią się obie strony, czy tylko jedna. Ważne jest, aby mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość, a także wezwanie lub odpowiedź na wezwanie. Nie należy zapominać o schludnym wyglądzie oraz o wyłączeniu telefonu komórkowego przed wejściem na rozprawę. Zaleca się, aby przybyć do placówki odpowiednio wcześnie, by bez problemu i na spokojnie znaleźć wskazaną salę.

Adwokaci rozwody Warszawa

Co dalej?

Standardowo, wyróżnia się dwa rodzaje rozwodów – z orzekaniem o winie oraz bez winy. W zależności od tego wyboru proces rozwodowy będzie się różnił. Przyjmuje się, że w przypadku rozwodu polubownego, z odpowiednim przygotowaniem i pomocą adwokaci rozwody Warszawa można dokończyć cały rozwód podczas jednego spotkania. Niestety w przypadku rozwodu z orzekaniem o winie sprawa bardzo często jest skomplikowana i trwa znacznie dłużej.

 

Zobacz nas na: https://dm-adwokaci.pl !

Możesz również polubić…