Lokalne

Adwokaci rozwody warszawa

Rozwód nieodłącznie wiąże się z napięciem i stresem. Jest bardzo ważną decyzją, która powinna być dogłębnie przemyślana. Powody rozwodu mogą być bardzo różne. Czasem jest to po prostu kiepska kondycja małżeństwa, a czasem znacznie poważniejsza i bardziej skomplikowana sprawa, jak np. zdrada. Niezależnie od powodu, adwokaci rozwody warszawa, to profesjonaliści, którzy są w stanie pomóc w całym procesie rozwodowym.

 

Adwokaci rozwody warszawa – przygotowanie pozwu

Do rozpoczęcia postępowania sądowego niezbędny jest nam pozew o rozwód, z dodatkowo załączonym odpisem skróconym aktu małżeństwa i ewentualnymi dowodami. Wraz z jego wniesieniem i uiszczeniem stosownej opłaty w wysokości 600zł, rozpoczynamy proces. Następnie sędzia sprawdza formalność pozwu, a w razie nieprawidłowości może wezwać powoda(osobę, która złożyła pozew) do ich poprawy. Sprawdzony pozew jest wysyłany do drugiego małżonka, który ma 2 tygodnie na zajęcie swojego zdania w sprawie, odniesienie się do rozpadu małżeństwa i przedstawienie swoich roszczeń. W przygotowaniu odpowiedzi mogą pomóc adwokaci rozwody warszawa, których pomoc może okazać się nieoceniona.

 

Adwokaci rozwody Warszawa

 

Adwokaci rozwody warszawa – o co sąd pyta małżonków?

Obie strony będą musiały odpowiadać w sądzie na pytania związane przede wszystkim z powodem rozpadu pożycia małżeńskiego, a także na pytania odnośnie ich więzi duchowej, fizycznej i gospodarczej. Proces może trwać nawet wiele miesięcy, dlatego ważna jest odpowiednia pomoc – adwokaci rozwody warszawa, specjalizując się właśnie w takich sprawach, są w stanie poradzić sobie z każdym problemem.

 

Sprawdź więcej na: https://dm-adwokaci.pl !

Możesz również polubić…