Lokalne2

Pogrzeb świecki Poznań

Ceremonia bez elementów religijnych to rozwiązanie, na które decydują się bliscy osoby zmarłej, która nie praktykowała żadnej religii, bądź była ateistą lub agnostykiem. Pogrzeb świecki Poznań znacznie różni się od tradycyjnego, a sposób, w jaki będzie wyglądał, zależy od woli zmarłego bądź naszych ustaleń. 

Różnice między pogrzebem świeckim a tradycyjnym 

Podstawową i najważniejszą różnicą między ceremonią świecką a tradycyjną, jest to, że świecka nie ma żadnych elementów religijnych. Pogrzeb świecki Poznań odbywa się bez udziału księdza, a cały pochówek prowadzi tak zwany mistrz ceremonii. Różnicę mamy również w przebiegu całego pogrzebu. Ceremonia świecka jest elastyczna, zależy od woli zmarłego bądź ustaleń jego bliskich. Mimo to przeważnie zamiast mszy i modlitwy, bliscy zmarłego spotykają się w domu pogrzebowym, przedstawiają jego biografię, a następnie czczą go minutą ciszy. 

Pogrzeb świecki Poznań

Koszty pogrzebu świeckiego

Mimo że pogrzeb świecki Poznań nie obejmuje kosztów księdza i mszy, należy opłacić mistrza ceremonii, bądź inną wykwalifikowaną osobę, która poprowadzi pochówek.  Koszty pogrzebu świeckiego mogą być niższe od tradycyjnego, ale należy pamiętać, że musimy opłacić również miejsce na cmentarzu, urnę, kwiaty, ewentualną kremację osoby zmarłej i wiele innych rzeczy związanych z pochówkiem. Każdy pogrzeb będzie miał swoje indywidualne opłaty, w które mogą wchodzić elementy wykorzystane w przebiegu całej ceremonii, takie jak przemowa, czy oprawa muzyczna.

Więcej na https://charon24.eu/uslugi-pogrzebowe/

Możesz również polubić…