Wielkopolska

Wieniec pogrzebowy dla dziecka

Planując ceremonię pogrzebową naszej bliskiej osoby, chcemy upamiętnić ją w jak najlepszy sposób. Często dbamy o każdy element pochówku, zastanawiając się, co będzie najlepsze i najbardziej odpowiednie. Wiele osób zadaje sobie wiele pytań, a w przypadku pogrzebu młodej osoby, jednym z nich jest jak wybrać wieniec pogrzebowy dla dziecka.

Jakie kwiaty wybrać do wieńca

Decydując się na wieniec pogrzebowy dla dziecka, który ma mieć ważną symbolikę, warto wziąć pod uwagę kolory kwiatów, które najbardziej przypominają zmarłego. Ciemne barwy na wieńcu mogą być zbyt przytłaczające, więc najlepiej będzie wybierać kwiaty o jasnych barwach- na przykład lilie, kalie bądź mieczyki. Wiele osób również zastanawia się między wyborem prawdziwych, a sztucznych roślin. Należy pamiętać, że mimo krótkiej żywotności ciętych kwiatów, wyglądają one bardziej elegancko i lepiej oddadzą szacunek zmarłemu. O pomoc można się zwrócić również do doświadczonego florysty.wieniec pogrzebowy dla dziecka

Symbolika kwiatów i kolorów

Każdy kolor i kwiat ma swoją symbolikę, którą każdy doświadczony florysta zna bardzo dokładnie. Jasne, białe kwiaty, o pastelowych kolorach symbolizują niewinność i czystość, czerwone kojarzą się z miłością i energią, niebieskie mówią o tęsknocie, a fioletowe odcienie wyrażają żałobę.
Dobrze skomponowany wieniec pogrzebowy dla dziecka musi wyrażać nasze uczucia, świadczyć o naszych emocjach, oddać należyty szacunek i cześć zmarłemu.

Więcej na https://charon24.eu/poradnik/

Możesz również polubić…