Wielkopolska

Pogrzeb świecki Poznań

Śmierć bliskiej osoby to niezwykle trudne przeżycie. Pomocą zarówno zmarłemu, jak i pogrążonej w żałobie rodzinie, ma służyć pogrzeb, który pozwala się pożegnać i jest gwarantem spokoju duszy zmarłego. Polska kultura jest kulturą dogłębnie przesiąkniętą przez katolicyzm, dlatego uroczystości pogrzebowe to najczęściej msze, które odbywają się w kościołach lub cmentarnych kaplicach. Należy jednak pamiętać, że nie każdy człowiek jest osobą wierzącą, w związku z czym nie każdy pragnie katolickiego pochówku. W takim przypadku zdecydować się można na pogrzeb świecki poznań, który będzie okazją do uroczystego pożegnania w zgodzie z poglądami zmarłego.

Różnice pomiędzy pogrzebem świeckim a katolickim

Pogrzeb świecki poznań to uroczystość, która pozwala na pożegnanie bliskiego bez obecności obrzędów oraz symboli religijnych. Księdza zastępuje tzw. mistrz ceremonii, który przewodzi całemu wydarzeniu. Osoba ta powinna cechować się empatią i posiadać zdolności oratorskie, które potrzebne są do wygłoszenia mowy pogrzebowej, układanej na podstawie rozmów z rodziną zmarłego. Ciało zostaje najczęściej pochowane na cmentarzu komunalnym, choć zdarzają się także wyjątki, gdy ksiądz wyraża zgodę na pochowanie osoby niewierzącej na terenie cmentarza parafialnego.

świecki pochówek

Przebieg ceremonii

Przebieg pogrzebu świeckiego nie jest regulowany przez żadne przepisy, o wszystkim decyduje rodzina zmarłego, która przekazuje ustalenia mistrzowi ceremonii. Uroczystość odbywać się może w kaplicy cmentarnej, z której następnie kondukt wyrusza do grobu. Pogrzeb świecki poznań pozwala na wprowadzenie pewnych elementów dodatkowych. Często wykorzystywana jest muzyka, która wyraża osobowość zmarłego, a zarazem upiększa uroczystość.

Więcej dowiesz się na https://charon24.eu/uslugi-pogrzebowe/!

Możesz również polubić…