Podsumowanie wydarzeń kulturalnych na rok 2022 w Krakowie
Małopolska

Podsumowanie wydarzeń kulturalnych na rok 2022 w Krakowie

Koncerty w Krakowie w 2022 roku

Kraków jest miastem, które oferuje szeroki wybór wydarzeń kulturalnych. W 2022 roku będzie miało miejsce wiele interesujących koncertów. Na początku roku odbył się koncert zespołu muzycznego The Beatles Tribute Band, który zaprezentował największe przeboje tej legendarnej grupy. W lutym na scenie pojawił się zespół rockowy Foo Fighters, a w marcu – gwiazda popu Taylor Swift. W czerwcu odbył się również specjalny koncert symfoniczny, podczas którego usłyszeliśmy utwory Mozarta i Beethovena.

W Krakowie odbyły się będą także liczne festiwale muzyczne. Największym z nich był Festiwal Muzyki Klasycznej, podczas którego usłyszeliśmy dzieła Bacha, Vivaldiego i innych wielkich twórców. Zagościł również Festiwal Jazzowy oraz Festiwal Muzyki Elektronicznej. Każdy z tych festiwali trwał kilka dni i oferował szeroki wybór muzyki.

imprezy kulturalne w 2022 roku w Krakowie

Teatr i inne formy sztuki

Kraków to również miasto pełne teatru i innych form sztuki. W 2022 roku mogliśmy się udać się do Teatru im. Juliusza Słowackiego na spektakl „Hamlet” Williama Szekspira lub do Teatru Bagatela na premierowe przedstawienia polskich dramaturgów. Mieliśmy także okazję obejrzeć liczne wystawy malarstwa, fotografii i rzeźby oraz uczestniczyć w warsztatach artystycznych.

Krakowski Rynek Główny stał się areną dla licznych imprez plenerowych. Mogliśmy uczestniczyć w pokazach tańca, spektaklach teatralnych i widowiskach muzycznych. Co więcej, na Rynku Głównym odbył się także Festiwal Filmowy, podczas którego zostały pokazane filmy polskich reżyserów.

Festiwale filmowe

Krakowskie festiwale filmowe to jedna z najbardziej popularnych atrakcji miasta. W 2022 roku odbył się Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity, podczas którego zostały pokazane filmy dokumentalne z całego świata. Bilety na ten festiwal bardzo szybko się sprzedały, więc warto było je rezerwować z dużym wyprzedzeniem.

W Krakowie odbył się także Festiwal Filmowy Off Camera, podczas którego usłyszeliśmy prelekcje gości specjalnych oraz obejrzeliśmy  filmy nagrodzone na innych festiwalach filmowych. Na tym festiwalu można było spotkać twórców filmowych z całego świata oraz porozmawiać z nimi o ich pracy.

Możesz również polubić…