Płock: Co warto zobaczyć i gdzie zjeść w starym mieście?
Mazowieckie

Płock: Co warto zobaczyć i gdzie zjeść w starym mieście?

Płock: Co warto zobaczyć w starym mieście?

Płock to piękne miasto położone nad Wisłą, które oferuje wiele atrakcji turystycznych. Stare Miasto jest pełne zabytków i ciekawych miejsc do odwiedzenia. Najbardziej znanym zabytkiem jest Katedra św. Wojciecha, która powstała w XIII wieku. Jest to budowla gotycka, która szczyci się piękną fasadą i bogatym wnętrzem. Innym ważnym zabytkiem jest Zamek Krzyżacki, który powstał w XIV wieku. Obecnie można go podziwiać na terenie Muzeum Mazowieckiego.

Warto również odwiedzić Ratusz Miejski, który powstał w XVII wieku. Jego charakterystyczną cechą jest dzwonnicza wieża, która przyciąga uwagę turystów. Wokół ratusza można podziwiać piękne budynki renesansowe i barokowe oraz liczne kościoły.

co warto zobaczyć w Płocku

Gdzie zjeść w starym mieście?

Stare Miasto Płocka oferuje szeroki wybór restauracji i knajpek serwujących tradycyjne polskie potrawy. Jedną z najpopularniejszych restauracji jest Restauracja Pod Aniołami, która oferuje dania kuchni polskiej i europejskiej. Innym popularnym miejscem jest Restauracja U Fryderyka, gdzie można spróbować tradycyjnych dań płockich.

Jeśli szukasz czegoś bardziej nowoczesnego, warto odwiedzić restaurację La Bottega di Parma, gdzie można skosztować doskonałej pizzy i innych dań kuchni włoskiej. Na deser polecamy odwiedzić Cukiernię Sowa, gdzie można spróbować pysznych ciastek i lodów.

Inne atrakcje turystyczne

Oprócz zabytkowych budynków i restauracji Płock oferuje również inne atrakcje turystyczne. Można tu odwiedzić Muzeum Mazowieckie lub Muzeum Historii Miasta Płocka, aby dowiedzieć się więcej o historii miasta. W okolicy miasta można również odwiedzić Park Narodowy Wiskitki lub Rezerwat Przyrody Gostynin-Wiskitki.

Jeśli chcesz spędzić aktywne popołudnie na łonie natury, warto odwiedzić plaże nad Wisłą lub skorzystać z licznych tras rowerowych po okolicy miasta. Dla fanów sportu polecamy również odwiedzenia stadionu mieszczącego się na obrzeżach miasta.

Możesz również polubić…