Lokalne

Kurs na prawo jazdy kraków kategorii A

Ogólne informacje

Kurs na prawo jazdy kraków kategorii A umożliwia prowadzenie wszystkich motocykli, bez względu na moc silnika. Kurs na prawo jazdy kraków może rozpocząć osoba, która ukończyła 24 lata lub osoba, która ukończyła 20 lat i od dwóch lat posiada prawo jazdy kategorii A2.

Kurs na prawo jazdy kraków

Udział w kursie

Pierwsza część kurs na prawo jazdy kraków obejmuje przekazanie informacji teoretycznych i trwa 30 godzin. Dodatkowo, w ramach teorii, kursanci zostaną przeszkoleni z zasad dotyczących udzielania pierwszej pomocy.

Z części teoretycznej kurs na prawo jazdy kraków mogą zostać zwolnione osoby, które posiadają prawo jazdy kategorii A1 lub A2. 

Zajęcia praktyczne odbywają się po zakończeniu wykładów i trwają odmienną ilość godzin w zależności od umiejętności kursanta. Dla osób, które nie posiadają prawa jazdy kategorii A1 i A2 minimalna ilość godzin to 20, natomiast osoby posiadające prawo jazdy z wyżej wymienionych kategorii muszą wyjeździć przynajmniej 10 godzin. 

Kurs na prawo jazdy kraków rozpoczyna się na placu manewrowym, gdzie przekazywane i opanowywane są podstawowe informacje i manewry. Po wypracowaniu odpowiedniej techniki, kursant wyjeżdża na miasto.

Egzamin

Po zakończeniu kurs na prawo jazdy kraków odbywa się egzamin wewnętrzny. Warunkiem przystąpienia do egzaminów państwowych jest uzyskanie pozytywnego wyniku z egzaminu wewnętrznego.

Egzamin składa się z części teoretycznej składającej się z testu, a jego koszt wynosi 30 zł. Zdanie tej części umożliwia przystąpienie do egzaminu praktycznego, który odbywa się na placu manewrowym oraz ruchu miejskim, a jego koszt to 180 zł.

Możesz również polubić…