Lokalne

Kurs nauki jazdy kraków na kategorię D

Przygotowania

Kurs nauki jazdy kraków kategorii D rozpoczyna się tak samo, jak w pozostałych przypadkach. Jako pierwsze, kursant musi złożyć wniosek i uzyskać numer PKK. Następnie, może rozpocząć kurs nauki jazdy kraków w wybranych ośrodku.

Kategoria D uprawnia do prowadzenia pojazdów takich jak autobus, ciągnik, pojazd wolnobieżny, zespołem pojazdów oraz pojazdów określonych w kategorii AM.

Na kurs nauki jazdy kraków może zapisać się osoba, która ukończyła 24 lata oraz posiada uprawnienia kategorii B.

Kurs

Jak w każdej kategorii kurs nauki jazdy kraków kategorii D składa się z dwóch części. Pierwsza, teoretyczna trwa standardowo 20 godzin lekcyjnych.

Różnica pojawia się w części praktycznej. Kurs nauki jazdy kraków może trwać 40 godzin, jeśli kierowca posiada prawo jazdy kategorii C lub 60 godzin, gdy kierowca posiada wyłącznie prawo jazdy kategorii B. W obrębie godzin kurs nauki jazdy kraków odbywa się na placu manewrowym oraz w ruchu drogowym.kurs nauki jazdy kraków

Egzamin

Ukończenie części praktycznej kurs nauki jazdy kraków skutkuje przystąpieniem do egzaminów wewnętrznych obejmujących część teoretyczną i praktyczną. Część teoretyczna to egzamin składający się z pytań, a praktyczny polega na wykonaniu zadań na placu manewrowym oraz w ruchu drogowym.

Po uzyskaniu pozytywnego wyniku z obu egzaminów, kursant może zapisać się na egzaminy państwowe, które odbywają się na takich samych zasadach. Łączna suma kosztów przystąpienia do egzaminów państwowych wynosi 230 zł.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *