Lokalne

Borówki mazowieckie

Oferujemy sadzonki borówki, które nadają się zarówno do ogrodu, jak i na plantację. Wśród nich mamy aż 50 odmian, które osiągają różną wielkość i dojrzewają o różnych okresach. Sadzonki, które sprzedajemy, mają maksymalnie 65 cm wysokości i dobrze rozwinięte korzenie. Szkółka borówki mazowieckie dba o nie z jak najwyższą dokładnością, dlatego są zdrowe, wolne od chorób i pasożytów. Dzięki temu roślina szybciej owocuje i nie wymaga dodatkowej pielęgnacji.

Borówki mazowieckie

Jakie mamy najlepsze odmiany borówek w swojej ofercie?

Szkółka borówki mazowieckie oferuje tylko najlepsze odmiany borówek. Oto kilka z nich:

Borówka amerykańska ‘ALVAR’ PBR – jej owoce są duże, smaczne, łagodne i słodkie w smaku. Ich kolor to wyrazisty ciemnoniebieski, ponieważ są bogate w antocyjany. Dojrzewają na początku sierpnia. Można je przechowywać długo po zbiorze, dlatego są polecane do mrożenia.

Borówka amerykańska ‘AURORA’ PBR – owoce nadają się do bezpośredniego spożycia, jak i do wypieków, ponieważ są bardzo słodkie, soczyste i jędrne. Pierwszy zbiór przypada na ok. 15 sierpnia, jednak warto trochę przetrzymać owoce na krzakach i cieszyć się ich pełną dojrzałością. Najlepiej zebrać je we wrześniu, choć mogą dojrzewać nawet do października. Sadzonki tej odmiany można bez obaw uprawiać na balkonie lub tarasie, a nasza szkółka borówki mazowieckie oferuje wyłącznie dorodne okazy.

Borówka ‘BLUECROP’ – jest bardzo popularną odmianą z tego względu, że ma małe wymagania – dobrze znosi suszę i mróz, dlatego szkółka borówki mazowieckie poleca ją do uprawy amatorskiej. Jej kolejnym plusem jest to, że jej plony są bardzo obfite, a owoce duże i smaczne.

Dowiedz się więcej: https://romanscy.info/borowka-amerykanska/

Możesz również polubić…