Lokalne2

Adwokat Gorzów wlkp

Czym zajmuje się adwokat Gorzów wlkp?

Adwokat Gorzów wlkp to osoba, która odpłatnie świadczy pomoc prawną, opracowuje akty prawne, sporządza opinie oraz występuje przed Sądem w imieniu swojego klienta. Aby zostać adwokat Gorzów wlkp, należy uzyskać tytuł magistra na studiach prawniczych, odbyć aplikację adwokacką oraz zdać egzamin adwokacki. Prawo do wykonywania zawodu adwokat Gorzów wlkp dostaje po wpisaniu przez okręgową radę adwokacką jego nazwiska na listę adwokatów. Tym też różni się od prawnika, którym zostaje się automatycznie po ukończeniu studiów prawniczych, bez konieczności zdawania dodatkowych egzaminów państwowych.

adwokat Gorzów wlkp

 

Jaka jest różnica między adwokat Gorzów wlkp a radcą prawnym?

Zawodem bardzo podobnym do adwokat Gorzów wlkp jest radca prawny. Osoby bez wykształcenia prawniczego często nie dostrzegają różnicy pomiędzy adwokatem a radcą prawnym. Nie wiedzą, co wchodzi w skład ich kompetencji, wiedzy i wykonywanych usług. W przypadku problemów nie są pewni, do kogo powinni się zwrócić — do adwokata, czy może jednak radcy prawnego? Jaka jest zatem różnica pomiędzy tymi dwoma zawodami? Tak naprawdę różnice są nieznaczne, głównie opierają się na przepisach, które 1 lipca 2015 roku weszły w życie. Mówią one o tym, że radca prawny służy pomocą prawną w kwestii stosunku pracy. Obecnie obrońcą w procesie karnym może być tylko radca prawny niebędący w stosunku pracy. Warto wiedzieć, że Polska jest jednym z krajów, który rozróżnia pracę adwokata od radcy prawnego.

Sprawdź więcej na https://www.adwokatsobol.pl !

Możesz również polubić…