Ogólne

Zalew Zemborzycki – wodne atrakcje, plażowanie i wędkowanie

Zalew Zemborzycki – wodne atrakcje

Zalew Zemborzycki to jedno z najbardziej popularnych miejsc wypoczynkowych w Lublinie. Położony jest na południowym brzegu rzeki Bystrzycy, tuż obok lubelskiego zoo. Jego powierzchnia wynosi około 30 hektarów i jest otoczona piękną przyrodą. Na terenie zalewu znajduje się kilka plaż, które są idealnym miejscem do relaksu i odpoczynku. Można tu uprawiać sporty wodne, takie jak żeglowanie, windsurfing czy kajakarstwo.

Na terenie zalewu znajduje się również boisko do siatkówki plażowej oraz plac zabaw dla dzieci. W sezonie letnim organizowane są tu liczne imprezy i koncerty, a także pikniki rodzinne. Dodatkowo można skorzystać z usług gastronomicznych oferowanych przez okoliczne restauracje i bary.

Plażowanie i wypoczynek

Na terenie Zalewu Zemborzyckiego znajduje się kilka plaż, na których można odpocząć i opalać się. Plaże są często sprzątane i monitorowane przez ratowników WOPR. Są one doskonałym miejscem do relaksu i odprężenia się po całym dniu spacerów po okolicy. Na plażach można też spotkać innych miłośników aktywnego wypoczynku, np. grać w piłkę nożną czy badmintona.

W sezonie letnim na plażach organizowane są liczne imprezy tematyczne, takie jak Piknik Rodzinny czy Noc Kina Plenerowego. Dzięki temu każdy może spędzić czas aktywnie i cieszyć się pięknem otaczającej przyrody.

Wędkowanie

Zalew Zemborzycki to również doskonałe miejsce do wypraw w celu połowu ryb. Jest on bogaty w różnorodne gatunki ryb, takich jak leszcz, płoć czy karp. Woda jest tu czysta i bezpieczna dla łowienia ryb, a okolica sprzyja relaksowi i odprężeniu.

Aby rozpocząć swoje łowienie należy udać się do punktu informacyjnego na terenie zalewu, gdzie można uzyskać informacje dotyczace warunków łowienia oraz otrzymać pozwolenia na połów ryb. Poza tym warto pamiętać o noszeniu odblaskowej odzieży oraz stosować się do regulaminu obowiązujacego na terenie zalewu.

Możesz również polubić…