Małopolska

Wulkanizacja gorlice

W mowie potocznej wulkanizacja gorlice oznacza proces serwisowania oraz wymiany opon na nowe. Wykonywana jest w specjalnych punktach, które zajmują się obsługą w zakresie ogumienia samochodowego. Pracownicy tej placówki doradzą Państwu jakie opony wybrać do konkretnego samochodu i pomogą w ich montażu.

wulkanizacja gorlice

Kiedy jest najlepszy czas, by wybrać się na wulkanizacja gorlice?

Wielu kierowców decyduje się na zmianę ogumienia, gdy temperatura zaczyna się zwiększać lub zmniejszać. Opony letnie mają zupełnie inną budowę i właściwości niż ich wersja zimowa. Sprzęt, który wykorzystywany jest w czasie zimowych zawieruch, powoduje większą przyczepność kół do podłoża, dzięki czemu jesteśmy bardziej odporni na poślizg w czasie jazdy. Podstawową jednak funkcją wulkanizacja gorlice jest serwis stanu uszkodzenia. Możemy się udać do punktu ze specjalistami np. wtedy, gdy opona pęknie.

Jak wygląda proces wulkanizacja gorlice?

Wulkanizacja gorlice polega na wymienieniu i serwisowaniu opon. Jeżeli chodzi o proces naprawczy, to znane są dwa sposoby, by zniwelować mechaniczne uszkodzenie sprzętu. Pierwsza metoda to metoda na zimno, zwana również chemiczną. Polega na wypełnieniu uszkodzonej gumy związkiem chemicznym. Następny sposób wykonuje się w gorącej temperaturze, dlatego nazywany jest metodą na gorąco. Dzięki temu guma bardziej przypomina swoją wersję przed uszkodzeniem.

Na wulkanizacja gorlice powinien zdecydować się każdy, kto planuje wymianę opon, niezależnie, czy jest to usługa serwisowa, czy po prostu marzy mu się nowy model.

Odwiedź naszą stronę https://auto-pietrzycki.pl/

Możesz również polubić…