kupowanie domu
Małopolska

Zezwolenie na nabycie nieruchomości Kraków

Polska to kraj, w którym w ostatnim czasie wiele osób odnalazło schronienie. Bezpieczeństwo, wysoki poziom edukacji i atrakcyjny rynek pracy sprawiają, że część obcokrajowców postanawia zostać tu na dłużej, a nawet osiąść na stałe. Podstawową kwestią podczas planowania takiej przeprowadzki jest znalezienie mieszkania, w którym będzie można rozpocząć nowe życie. Jedni decydują się na wynajem, inni szukają czegoś na własność. Zanim jednak obcokrajowiec dokona zakupu wymarzonego domu, musi najpierw uzyskać zezwolenie na nabycie nieruchomości kraków.

Jak uzyskać zezwolenie?

Aby uzyskać zezwolenie na nabycie nieruchomości kraków, cudzoziemiec powinien wystąpić z wnioskiem o wydanie takiego zezwolenia. Nie ma gotowych wzorów tego rodzaju pisma, wskazane są jedynie ustawy i rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych, w oparciu o które należy je stworzyć. Wraz z wnioskiem należy złożyć także potwierdzenie uiszczenia opłaty skarbowej. Zezwolenie zostanie wydane, jeśli nabycie nieruchomości przez cudzoziemca nie spowoduje żadnego zagrożenia dla państwa i porządku publicznego oraz gdy ubiegający się wykaże, że łączą go jakieś więzi z Polską.

kupowanie domu

Kiedy cudzoziemiec nie potrzebuje zezwolenia?

Zezwolenie na nabycie nieruchomości kraków nie będzie potrzebne obywatelom krajów Unii Europejskiej, Islandii, Lichtensteinu, Norwegii i Szwajcarii. Nie jest ono konieczne również w przypadku przedsiębiorców, którzy posiadają firmę w jednym z krajów Unii. Wniosek będzie natomiast wymagany w przypadku cudzoziemców spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii. Usługi w zakresie doradztwa i reprezentowania cudzoziemców w procesie uzyskiwania zezwoleń świadczą kancelarie adwokackie, które pomagają przebrnąć przez biurokratyczne zawiłości.

Dowiedz się więcej na https://kancelariafojtik.com/zbycie-nieruchomosci/!

Możesz również polubić…