Lokalne

Wspólnota mieszkaniowa Wrocław

Każda wspólnota mieszkaniowa wrocław powstaje na mocy prawa. Odnosi się do tego ustawa o własnościach lokali z 24 czerwca 1994 roku, w której zawarte jest, że aby móc nazywać się wspólnotą mieszkaniową, należeć muszą do niej osoby posiadające lokale w danej nieruchomości. Warto wspomnieć, że pierwsza wspólnota mieszkaniowa wrocław powstała w 1995 roku. 

Czym jest wspólnota mieszkaniowa wrocław?

Wspólnotę mieszkaniową tworzą wszyscy właściciele nabytych wcześniej mieszkań.  Jest ona, tak jak wcześniej zostało wspomniane podmiotem prawnym, jednak nie posiadającym osobowości prawnej. Wspólnota mieszkaniowa wrocław została stworzona po to, aby pomóc zarządzać daną nieruchomością przez właścicieli mających w niej swoje lokale.  Warto też wspomnieć, że do takiej wspólnoty dołącza się automatycznie, po kupnie danego lokalu. Nie koniecznie musi to być lokal mieszkalny, może to być lokal usługowy bądź garaż, a właścicielem nie musi być zawsze osoba fizyczna. 

wspólnota mieszkaniowa wrocław

Rodzaje wspólnoty mieszkaniowej.

Wspólnota mieszkaniowa wrocław dzieli się na pewne rodzaje, a mianowicie wyodrębnia się wspólnotę mała i duża. 

Wspólnota mieszkaniowa mała jest wtedy kiedy w jej skład wchodzą maksymalnie trzy lokale, a duża kiedy jej minimum to cztery lokale.

Oba rodzaje wspólnot działają na podstawie własności o lokalach. 

Każdy właściciel lokalu ma prawo uczestniczyć w zebraniu zarządu wspólnoty, mieć wgląd w dokumenty tam prezentowane oraz korzystać z części wspólnej nieruchomości. 

Zobacz więcej na: http://www.major-domus.pl/

Możesz również polubić…