Lokalne

Borówka amerykańska sadzonki

Borówka amerykańska jest bardzo popularną rośliną do sadzenia w ogródkach czy na balkonach z uwagi na walory smakowe oraz właściwości zdrowotne. Owoce borówki amerykańskiej  można jeść zarówno na surowo, jak również przetworzone, np. w postaci dżemu. Borówka amerykańska sadzonki będą też świetną ozdobą balkonu czy tarasu, ponieważ jej owoce swoim pięknym kolorem cieszą oko. 

Zasady pielęgnacji borówki amerykańskiej 

Uprawa borówki amerykańskiej nie jest bardzo trudna, należy pamiętać jednak o kilku zasadach jej pielęgnacji: 

  1. Aby borówka amerykańska sadzonki dawały duże i smaczne owoce, powinny one być posadzone w słonecznym miejscu. Borówka amerykańska sadzonki potrzebuje dużej ilości światła, aby owoce nabrały tego pysznego, słodkiego smaku. 
  2. Gleba, w której sadzimy rośliny, takie jak borówka amerykańska sadzonki powinna mieć niskie pH oraz być bogata w próchnicę. Najlepiej wzbogacić ją torfem. 
  3. Borówka amerykańska sadzonki wymagają dużej ilości wody, a szczególnie podczas trwania upalnego lata. 
  4. Co roku należy podcinać roślinę i usunąć starsze pędy, które już nie chcą owocować
  5. Borówka amerykańska sadzonki potrzebują także nawożenia, szczególnie w sezonie letnim 
Borówka amerykańska sadzonki

Borówka amerykańska – właściwości 


Borówka amerykańska sadzonki może być sadzona zarówno bezpośrednio w glebie, jak również w większych doniczkach. Dzięki temu, wystarczy balkon czy taras aby móc cieszyć się krzaczkami borówki. Owoc ten bogaty jest w dobroczynne wartości odżywcze, zawierają również wiele witamin, które potrzebne są ludzkiemu organizmowi do prawidłowego funkcjonowania.

Możesz również polubić…