Borówka amerykańska Patriot
Wielkopolska

Wieniec pogrzebowy dla dziecka

Kiedy umiera mały człowiek

Śmierć bliskiej osoby to niewątpliwie ogromna tragedia dla każdego. Szczególnie jeśli jest to człowiek młody, zwłaszcza dziecko, które mogło cieszyć się życiem jeszcze przez długie lata. Wieniec pogrzebowy dla dziecka i jego wybór to wyzwanie dla rodziny i znajomych, którzy szukają czegoś odpowiedniego dla takiej okazji. Warto mieć na uwadze kilka szczegółów, które pozwolą skomponować adekwatną do okazji wiązankę. 

Postaw na tradycyjną biel

Na pogrzebach młodych osób można zauważyć przewagę białych kwiatów. Wiąże się to niewątpliwie z symboliką tego koloru. Jasne lub białe kwiaty są symbolem niewinności i niepocieszonego żalu. Sygnalizują też światło, jakie dziecko wniosło do życia najbliższych. Wieniec pogrzebowy dla dziecka skomponowany z kalin, białych róż, gipsówek, lilii to bardzo dobry pomysł na właśnie tę okazję. 

wieniec pogrzebowy dla dziecka

Wieniec pogrzebowy dla dziecka — wstęga jest konieczna?

Musimy pamiętać, aby wiązanka nie była zbyt duża, ponieważ wtedy całkowicie zakryje grób dziecka. Bukiet możemy tradycyjnie przewiązać wstęgą, jednak trzeba mieć na uwadze to, żeby nie była ona kolorowa i pstrokata. 

Nie bójmy się pytać o pomoc

Wybieramy się na pogrzeb młodej osoby i kompletnie nie wiemy jaki wieniec pogrzebowy dla dziecka wybrać? Zawsze w takiej sytuacji warto poprosić o poradę kogoś w kwiaciarni. Florystka, mająca doświadczenie będzie mogła doradzić odnośnie kwiatów. Często w kwiaciarniach dostępne są także gotowe wieńce i wiązanki, które z pewnością będą stosowne i nie urażą rodziny dziecka. 

Poznaj więcej szczegółów na https://charon24.eu/poradnik/!

Możesz również polubić…