Ogólne

Utrudnienia w Chorzowie i Katowicach z powodu remontów torowisk tramwajowych

Utrudnienia w Chorzowie

Od kilku miesięcy trwają remonty torowisk tramwajowych w Chorzowie. Prace prowadzone są na odcinku pomiędzy stacjami Chorzów Batory a Chorzów Stadion. W związku z tym, kursujące tam tramwaje zostały skierowane na objazdy, co powoduje spore utrudnienia dla pasażerów.

W celu uniknięcia korków i opóźnień, Miejski Zakład Komunikacji w Chorzowie uruchomił dodatkowe autobusy, które mają zastąpić tramwaje. Autobusy te kursują na trasach: Chorzów Batory – Chorzów Stadion oraz Chorzów Batory – Katowice Plac Wolności.

Utrudnienia w Katowicach

Remonty torowisk tramwajowych dotknęły również Katowice. Prace prowadzone są na odcinku pomiędzy stacjami Katowice Dworzec PKP a Katowice Plac Wolności. W związku z tym, kursujące tam tramwaje zostały skierowane na objazdy, co powoduje spore utrudnienia dla pasażerów.

Miejski Zakład Komunikacji w Katowicach uruchomił dodatkowe autobusy, które mają zastąpić tramwaje. Autobusy te kursują na trasach: Katowice Dworzec PKP – Katowice Plac Wolności oraz Katowice Dworzec PKP – Chorzów Batory.

Kiedy remonty się skończą?

Prace remontowe maja potrwać do końca września 2021 roku. Po ich ukończeniu, tramwaje będzie można ponownie skierować na swoje pierwotne trasy i usunąć utrudnienia dla pasażerów.

Mimo utrudnień, MZK w Chorzowie i Katowicach starają się jak najlepiej dopasować ofertę do potrzeb pasażerów i zapewnić im bezpieczny i szybki transport publiczny.

Możesz również polubić…