Ogólne

Muzeum Zabawek i Klocków w Kielcach

Muzeum Zabawek i Klocków w Kielcach

Kielce to miasto, które słynie z wielu atrakcji turystycznych. Jedną z nich jest Muzeum Zabawek i Klocków, które mieści się przy ulicy Świętokrzyskiej. Muzeum powstało w roku 2017 i od tego czasu cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.

Muzeum składa się z dwóch głównych sal ekspozycyjnych. Pierwsza sala poświęcona jest historii zabawek i klocków oraz ich produkcji. Można tu zobaczyć stare modele samochodzików, lalki, klocki Lego oraz inne zabawki. Druga sala to sala interaktywna, gdzie można spróbować swoich sił w budowaniu różnych konstrukcji z klocków.

Atrakcje Muzeum Zabawek i Klocków

Muzeum oferuje szeroki wybór atrakcji dla całej rodziny. Oprócz ekspozycji stałej można tu skorzystać z warsztatów tworzenia zabawek, a także obejrzeć filmy edukacyjne o historii zabawek i klocków. Dla najmłodszych gości przygotowano specjalne sale do zabawy, gdzie mogą one bawić się ze starszymi dziećmi lub rodzicami.

Muzeum organizuje również imprezy tematyczne, takie jak warsztaty tworzenia lalek czy spotkania autorskie. Wszystkie te atrakcje są bezpłatne i dostępne dla każdego odwiedzającego muzeum.

Godziny otwarcia Muzeum Zabawek i Klocków

Muzeum Zabawek i Klocków w Kielcach jest otwarte codziennie od godziny 10:00 do 18:00. W weekendy godziny otwarcia są nieco dłuższe – od 9:00 do 19:00. Bilet normalny kosztuje 5 złotych, a ulgowy 3 złote.

Jeśli chcesz sprawić radość swojemu dziecku lub po prostu spędzić miło czas na świeżym powietrzu, Muzeum Zabawek i Klocków w Kielcach jest idealnym miejscem!

Możesz również polubić…