Lokalne

Rolety kuchenne.

Tradycyjne ozdabianie okien firankami czy zasłonami powoli ustępuje miejsca bardziej nowoczesnym i funkcjonalnym roletom. Coraz częściej zakładamy je w kuchni. Jednym z powodów oprócz tego, że wyglądają bardzo elegancko i estetycznie jest to, że w szczególnych warunkach kuchennych, firanki i zasłony bardzo szybko tracą świeżość i ładny wygląd. Jednak wybierając rolety do kuchni musimy wziąć pod uwagę parę rzeczy.

Oczywiście najważniejszą sprawą jest materiał, z jakiego zrobiona będzie roleta. Wszystko to zależy od tego, czy nasza kuchnia jest słoneczna, czy też nie. Jeżeli dysponujemy kuchnią bardzo przestronną, niezbyt mocno nasłonecznioną, a na dodatek bardzo dobrze wentylowaną, to możemy zakupić do niej rolety z bawełny lub lnu. Gdzie je można dostać? W całej Warszawie jest kilka firm gdzie oferowane są różnego rodzaju rolety Wola tez posiada kilka takich sklepów. Wracając do materiałów, z których zrobione będą rolety do kuchni, warto pamiętać, że w kuchni będą one chłonąc wilgoć i będą trudne do utrzymania w czystości. Dlatego warto polecić tutaj rolety tekstylne, głównie poliestrowe i z PCV. Zazwyczaj wystarczy tylko przetrzeć gąbką z odrobiną płynu do naczyń. Rolety z tych materiałów są też odporne na działanie wilgoci i wysokiej temperatury.
	rolety wola
Materiał też jest ważny, kiedy rozpatrujemy element nasłonecznienia. Jeśli mamy okna wychodzące na wschód i północ, wtedy zdecydowanie lepiej zastosować rolety z lnu i bawełny. Przepuszczają one bardziej światło i promienie słoneczne, przez co kuchnia jest lepiej nasłoneczniona. Okna na południe i zachód wymagają innego rodzaju materiału na rolety. Powodem są tu intensywne promienie słoneczne. Doskonale sprawdzą się w takiej sytuacji rolety tekstylne, zwłaszcza rolety z elementami gumy. Jednocześnie rolety tekstylne zdecydowanie lepiej się spisują, jeżeli mamy bardzo blisko sąsiadów. Rolety te uniemożliwiają zaglądanie do środka.

Oczywiście jakie rolety kuchenne zakupimy zależy od wielu czynników, ale podstawową sprawą jest nasz gust i ilość posiadanych środków finansowych.

Możesz również polubić…