Wielkopolska

Przewóz zwłok z zagranicy

Wypadki podczas wyjazdu wakacyjnego czasami skutkują śmiercią poza granicami swojego państwa. Co należy zrobić, aby załatwić przewóz zwłok z zagranicy? Wiąże się to rzecz jasna z wysokimi kosztami i wypełnianiem niezliczonej ilości papierów. Jak szybko i sprawnie zorganizować przewóz zwłok z zagranicy?

Dokumentacja

Przewóz zwłok z zagranicy można wykonać zarówno przed kremowaniem zmarłego jak i po. Jednym z wymaganych dokumentów jest wystosowanie pisma do konsula kraju, do którego zamierzamy zlecić przewóz zwłok z zagranicy. Takie pismo zostaje wydane po przedstawieniu dokumentacji starosty stwierdzające, że zwłoki mogą zostać przywiezione na terytorium danego kraju.

Jaki jest koszt i czy można zrealizować przewóz zwłok z zagranicy?

Przewóz zwłok z zagranicy waha się cenowo od 3,5 tysiąca do nawet 18 tysięcy złotych w zależności od państwa, z którego realizowany będzie transport. Szczątki zmarłego lub zwłoki można przewozić osobiście pod warunkiem, że posiada się odpowiednie pozwolenia jeśli odległość jest większa niż 60 km. Takie pozwolenie wydaje powiatowy inspektor sanitarny na pisemny wniosek. Przewóz zwłok z zagranicy można zrealizować również środkami transportu publicznego. Do skorzystania z pociągu, autobusu czy samolotu trzeba posiadać osobne pozwolenie na przewóz zwłok z zagranicy.

przewóz zwłok z zagranicy

Zlecenie transportu zwłok z zagranicy

Niektóre domy pogrzebowe mają w swojej ofercie przewóz zwłok z zagranicy. Wybierając kompleksową usługę w domu pogrzebowym, upoważniamy pracownika do podjęcia decyzji związanych transportem zmarłego do kraju docelowego. Pracownik domu pogrzebowego ustala z klientami wszystkie szczegóły, zajmuje się zleceniem przewozu zwłok z zagranicy.

Więcej informacji na temat przewozu osób z zagranicy znajdziesz na stronie: https://charon24.eu/

Możesz również polubić…