Lokalne

Piaskowanie Toruń

Rozwój technologii sprawia, że na rynku pojawia się wiele nowych narzędzi ułatwiających nasze życie. Sprawiają, że czyszczenie powierzchni przynosi zadowalające efekty. Jedną z popularnych metod oczyszczania jest piaskowanie toruń

 

Na czym polega piaskowanie toruń?

 

Piaskowanie toruń to jedna z popularnych metod oczyszczania lub  kształtowaniu dowolnej powierzchni materiałem ściernym w strumieniu sprężonego powietrza, ewentualnie cieczy. Jest wykorzystywana jest do różnych powierzchni. 

 

Piaskowanie toruń – zalety 

 

Piaskowanie toruń jest chętnie wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. Po pierwsze, przydaje się, gdy konieczne jest oczyszczenie lub wygładzenie powierzchni. W dodatku, atutem tej metody jest możliwość dotarcia do trudno dostępnych zakamarków. Piaskowanie toruń sprawdza się w wielu różnych przypadkach. Proces wykorzystywany jest do usuwania rdzy w branży motoryzacyjnej, natomiast w domu do czyszczenia bram, ogrodzeń oraz kostki brukowej. Jest skuteczne do pozbywania się z powierzchni warstw lakierów i farb. Może być także stosowane do renowacji pomników, czy fontann. W dodatku, piaskowanie toruń jest używane do odnawiania drewnianych konstrukcji.

 

Piaskowanie toruń – wady 

Niestety największą wadą tej metody jest narażenie się na poważne choroby dróg oddechowych, podczas wykonywania. Piasek jako ścierniwo może może prowadzić do krzemicy, czyli choroby, która stanowi zagrożenie. Piaskowanie toruń prowadzi również do uwalniania cząstek czyszczonego podłoża, i innych powłok oraz zanieczyszczeń. Dla niektórych osób kolejną wadą jest powstawanie pyłów, a więc bałaganu. 

więcej o piaskowaniu dowiesz się na: https://mk-king.pl/index.php/malowanie-gabarytow-golub-dobrzyn-kowalewo-pomorskie-torun

Możesz również polubić…