Lokalne

Gabinet psychoterapii

Nigdy nie mamy wpływu na to, co wydarzy się w naszym życiu, a co za tym idzie – jakie decyzję będziemy musieli podjąć, oraz z pomocy jakich specjalistów skorzystać, aby ostatecznie wszystko skończyło się dla nas jak najbardziej pozytywnie. W życiu możemy zachorować na różne choroby, a co za tym idzie – trzeba będzie skorzystać z pomocy różnych lekarzy, aby w miarę możliwości wrócić do zdrowia jak najszybciej. Gdy boli nas ząb – idziemy do dentysty. Aby skontrolować wzrok – idziemy do okulisty. Gdy jesteśmy przeziębieni – idziemy do pediatry. Gdy chcemy zadbać o zdrowie intymne – wybieramy się do ginekologa, natomiast zauważając, że możemy być na coś uczuleni, wybieramy się do alergologa. Wszystkie te przypadłości są, można by rzec, typowe. Jakie są więc choroby ”nietypowe”, czy nie tak bardzo popularne? Otóż, wielu z nas, chociaż być może nie jesteśmy pod tym względem zdiagnozowani, bo zazwyczaj niestety się wstydzimy, może potrzebować pomocy psychoterapeuty, gdyż może nie radzić sobie z jakimś traumatycznym, życiowym wydarzeniem. Może to być na przykład śmierć bliskiej osoby, zdrada współmałżonka, bycie świadkiem wypadku samochodowego, lub jego ofiarą w wyniku czego straciło się zdrowie i wiele innych negatywnych wydarzeń. Często, a niestety nawet zawsze, osoba chora ignoruje u siebie sygnały, jakie wysyła jej organizm, domagając się tego, aby mu pomóc. Co więcej, chorzy nie chcą na ten temat rozmawiać z bliskimi, uważając, że nie ma żadnego problemu, że to przejdzie samo, że potrzebny jest na to czas. Być może czas leczy rany, ale przecież korzystanie z pomocy psychoterapeuty też jest rzeczą ludzką i chorowanie po względem psychicznym także powinno być leczone pod okiem specjalisty. Jeśli więc my sami, albo ktoś z naszych bliskich, potrzebuje pomocy takiego lekarza, można znaleźć kontakt do niego w internecie, wpisując do przeglądarki przykładowe hasło ”gabinet psychoterapii Warszawa”.

Możesz również polubić…