Lokalne

Malowanie proszkowe wrocław

Malowanie przedmiotów i sprzętu codziennego użytku nie jest takie łatwe jak się wydaje. Istnieje wiele technik malowania. Jedną z nich jest malowanie proszkowe wrocław. Wykorzystuje się je na elementach stalowych, aluminiowych, ocynkowanych oraz żeliwnych. Najczęściej są to rzeczy, które większość czasu lub cały czas stoją na świeżym powietrzu. Mowa tu o: bramach, panelach ogrodowych, parapetach, balustradach lub częściach maszyn i pojazdów. Wyposażenie domów też często jest malowane tą techniką. Są to zazwyczaj: grzejniki, sprzęty AGD, karnisze, lampy i wiele, wiele innych. Do tego rodzaju malowanie proszkowe wrocław używa się specjalistyczne farby proszkowe.

Jak nakłada się farbę proszkową?

W trakcie malowanie proszkowe wrocław farbę nakłada się za pomocą specjalnie przeznaczonego do tego sprzętu. Przed rozpoczęciem nakładania farby, powierzchnię należy dokładnie wyczyścić i odtłuścić. Farba trzyma się na przedmiocie, gdyż posiada naelektryzowane cząsteczki proszku. Po malowanie proszkowe wrocław, element trafia do pieca i w odpowiedniej temperaturze, którą jest 180 – 200 stopni Celsjusza, proszek przetapia się na lakier.

Malowanie proszkowe wrocław

Farba proszkowa – rodzaje

Farby do malowanie proszkowe wrocław są dostępne w wielu wariantach. Jedną z większych zalet jest bogata paleta barw. Zależnie od potrzeby oraz rodzaju malowanego przedmiotu stosuje się środki poliestrowo – epoksydowe, poliestrowe bądź epoksydowe.

Aby dowiedzieć się więcej sprawdź stronę internetową: https://alucrom.pl/

 

Możesz również polubić…