Lokalne

Doradca finansowy Mińsk Mazowiecki

Kim jest doradca finansowy?

Doradca finansowy to zawód, który jest wykonywany przez osoby niezależne, które nie są związane z żadną konkretną instytucją finansową dla osób do tego wykwalifikowanych. Ich głównym zadaniem jest przekazanie swoim klientom specjalistycznej wiedzy, która ma służyć ochronie ich majątku. Takie zarządzenie wydała Unia Europejska i taką właśnie osobą jest między innymi doradca mińsk mazowiecki.

Jaki powinien być dobry doradca finansowy?

Profesjonalny doradca finansowy powinien na początku rozmowy z klientem przeprowadzić dokładny wywiad, który pozwoli mu na ocenę sytuacji. Musi więc być dobrym i uważnym słuchaczem, jakim jest doradca finansowy mińsk mazowiecki. Nie wystarczy tylko umiejętność wyrażania własnego zdania, ale trzeba być otwartym na drugiego człowieka i z nim, jak i jego potrzebami należy się liczyć. Na podstawie wywiadu, doradca finansowy musi wywnioskować i przeanalizować cele klienta, pod które wspólnie stworzony zostanie plan finansowy. Doradca powinien być dobrym analitykiem, ale także osobą, która zawsze stawia przemyślane i słuszne kroki. Doradca musi być bezstronny i nie może nakłaniać klienta do zakupu określonego produktu. Nie jest to łatwy zawód i z pewnością wymaga wielu kompetencji miękkich mimo, że może się wydawać zajęciem ściśle matematycznym.

doradca finansowy mińsk mazowiecki

Jakie są rodzaje doradców finansowych w Polsce?

Doradców finansowych w Polsce dzielimy na trzy typy:

  • niezależny doradca finansowy
  • doradca bankowy
  • doradca zatrudniony w firmie oferującej pośrednictwo kredytowe i doradztwo inwestycyjne.

Sprawdź więcej na https://consulter.pl/doradca-finansowy-minsk-mazowiecki/

Możesz również polubić…