kancelaria rozwody warszawa
Mazowieckie

Kancelaria rozwody warszawa

Kancelaria rozwody Warszawa

Małżeństwo zdecydowało się na rozwód, ale co dalej? Wszelkie podjęte próby ratowania związku nie przyniosły rezultatów, a każdy z małżonków już obrał cel na nowe życie. Rozwód to proces, na który składa się kilka etapów. Aby  przeszedł on sprawnie i profesjonalnie, najlepiej udać się do kancelaria rozwody warszawa, żeby znaleźć odpowiedniego pełnomocnika, który zajmie się dokumentami prawnymi. 

 

Chcę rozwodu

Wszystko zaczyna się od pozwu rozwodowego. Nie zawsze pierwsza jest wspólna decyzja małżonków o zakończeniu związku, ponieważ partner może oświadczyć to poprzez przesłanie pozwu. Taka sytuacja jest wygodna, kiedy małżonek mieszka za granicą, bądź trudno się z nim skontaktować z powodów zdrowotnych lub umysłowych. Kancelaria rozwody warszawa wypełnia formalności bez potrzeby obecności klienta. Rozwód kosztuje dużo emocji, dlatego to duże ułatwienie i zaoszczędzenie niepotrzebnych nerwów. Małżonkowie często unikają ze sobą kontaktu w czasie rozwodu, jak i po nim. 

kancelaria rozwody warszawa

 

Sąd

Proces najczęściej odbywa się w najbliższym wobec miejsca zamieszkania małżonków sądzie okręgowym. Opłata takiej sprawy to 600 złotych. Na sali sądowej obecni są małżonkowie, ich pełnomocnicy, radcy prawni z kancelaria rozwody warszawa oraz sędzia. Sąd wydaje decyzję po przesłuchaniu świadków i małżonków, sprawdzeniu obecności, dokumentów, a także rozważeniu wszystkich  kluczowych kwestii jak powodu, roszczeń, wspólnego majątku i dzieci. Na koniec ogłasza wyrok, który powinien być orzekany w obecności obojga małżonków. Jeśli jeden z nich nie mógł się stawić w sądzie, może on otrzymać go listownie.

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij w ten link: https://dm-adwokaci.pl/uslugi-adwokackie/prawo-rodzinne/rozwod/

Możesz również polubić…