Lokalne

Jak dbać o felgi?

malowanie felg warszawa

Każdy mężczyzna lubi nieraz podłubać przy samochodzie. Mając trochę zdolności manualnych i nawet niewielkie pojęcie o mechanice, możemy sami wykonać przy nim wiele prac. Nie zawsze muszą to być skomplikowane naprawy silnika, czasem to tylko zwykłe wygłuszenie bagażnika czy prace, dzięki którym nasz samochód zyska odświeżony wygląd. Obecnie w internecie czy na forach funclubów danej marki możemy znaleźć instrukcje co i jak wykonać, krok po kroku dowiemy się jak zamontować czy zdemontować dany element.

Eksploatację auta widać między innymi na felgach. Nieestetyczne rysy, otarcia, odpryski, nie dodają uroku naszemu samochodowi. Kiedy uszkodzenia są poważniejsze, takie jak zgięcie czy pęknięcie felgi, nie próbujmy prostować jej na siłę sami, wtedy udajmy się do warsztatu, gdzie zrobią to za nas fachowcy.

Jednak jeśli chodzi o powłokę lakierniczą, możemy pokusić się o samodzielną renowację. Jeżeli są to tylko drobne uszkodzenia, należy najpierw dokładnie oczyścić i odtłuścić felgę, a następnie spolerować powłokę. Jest to trudna i żmudna praca, która nie zawsze przynosi pożądany efekt, ale warto spróbować. Jeśli jednak mimo naszej pracy nie jesteśmy zadowoleni, powinniśmy pomyśleć o lakierowaniu felg. Zajmują się tym profesjonalne zakłady.

Jeśli chcemy znaleźć firmę, która się zajmuje odnawianiem felg w danym mieście wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarkę internetową na przykład frazę „malowanie felg warszawa„. Wyskoczy nam na pewno kilkanaście propozycji. Ale jak wybrać tą najlepszą? Polecam zapoznać się z opiniami w internecie, najlepiej doradzą wam użytkownicy na forach motoryzacyjnych. Dzięki nim wybierzecie zakład, który będzie najlepszy. Na tego typu pracach nie ma co oszczędzać. Źle zakonserwowane i brzydko pomalowane felgi nie wytrzymają długo i będziemy musieli szukać nowego fachowca. Powinniśmy też zwrócić uwagę czy zakład w którym malujemy felgi oferuje wyważanie kół. jest to bardzo ważne ponieważ, do malowania, opona jest ściągana. Odpowiednie wyważenie daje lepszą przyczepność, a także chroni zawieszenie przed uszkodzeniem. Zwiększa także komfort jazdy.

Możesz również polubić…