Loklane

Ekologia na zakupach

W dzisiejszych czasach praktycznie wszystkie przedmioty codziennego użytku można zrobić z plastiku. Kubki, butelki, dekoracje to tylko kilka prostych przykładów. Nawet warzywa i owoce producenci zaczęli pakować dodatkowo w folię. To wszystko wpływa negatywnie zarówno na nasze zdrowie, jak i na kondycję naszej planety. Tak jednak nie musi być, bo małe kroki w stronę bycia bardziej eko mogą przyczynić się do zmiany. Na przykład, zamiast plastikowych reklamówek możemy używać siateczki zero waste.

Alternatywa dla plastiku

Siateczki zero waste tworzy z naturalnych, ekologicznych materiałów, które nadają się do recyklingu, czyli na przykład bawełny lub lnu. Takie, plecione jak sieć rybacka, woreczki mogą całkowicie zastąpić plastikowe torby. Można wykorzystać je do wielu rzeczy, i to wiele razy. Wiele osób decyduje się zabrać je ze sobą do supermarketu lub lokalnego warzywniaka. Ograniczają dzięki temu produkcję nowych plastikowych reklamówek. Dużą zaletą, którą posiadają siateczki zero waste, jest ich przewiewność. Dzięki bawełnie, owoce i warzywa nie gniotą się tak łatwo, jak w przypadku plastikowych toreb. Siateczki zero waste mogą się przydać do zapakowania świeżego pieczywa prosto z piekarni i innych produktów spożywczych. Są bardzo lekkie, ale charakteryzują się dużą wytrzymałością, dlatego poradzą sobie nawet z bardzo ciężkimi zakupami.

Ekologiczne podejście do życia

Funkcjonalność jest niezwykle ważna, ale warto pamiętać także o tym, że siateczki zero waste pozwalają dbać o środowisko i wspierać jego ochronę. Dzięki nim możemy zmniejszyć ilość wyrzucanych co roku woreczków plastikowych i przyczynić się do poprawy kondycji Ziemi. Decydując się na woreczek zrobiony z bawełny, możemy się spodziewać, że długo nam posłuży. Może i kosztuje więcej niż kilkadziesiąt groszy, ale należy to traktować jako inwestycję na lata.

Rzeczy związane z ekologią możesz znaleźć też na stronie: https://vicbag.pl/worki-bawelniane-siateczki/!

Możesz również polubić…