Lokalne

Co można zrobić z urlopem w Polsce?

góry

Śnimy o spędzeniu wolnego czasu w górach. Można więc marzenia wcielić w życie i wyjechać w Tatry. Bukowina Tatrzańska to miejsce które może ci się spodobać. Jest ona nadzwyczaj lubianym ośrodkiem rekreacji. Położona w obszarze zwanym Skalnym Podhalem i rozłożona na grzbietach kilku pagórków. W związku z tym jest wspaniałym miejscem, jakie rokrocznie odwiedza wielu narciarzy i turystów. Urlopowicze mogą korzystać z wyciągów narciarskich, tras wspinaczkowych i kolejek krzesełkowych.

noclegi w bukowinie tatrzańskiej

góry

Miejsce to jest dodatkowo sławnym miejscem szlaków turystycznych, zachęcających do wypraw rowerowych. Trasy oferują widoki na Tatry i Pieniny. W okresie letnim możliwy jest spływ kajakowy po Białce, która jest jedyną rzeką w Polsce typu alpejskiego. Ponad to możemy zwiedzić wiele innych dziwnych miejsc. Na terenie Gminy Bukowina Tatrzańska leżą: Tarty Wysokie, a w nich Morskie Oko, Rysy.
Dzięki licznym hotelom w bukowinie nie musimy martwić się o nocleg, nawet w sezonie. Obok nowatorskich i ekstra umeblowanych pensjonatów tu na Podhalu, które jest jednym z najwyżej położonych miejsc w Polsce – uchroniło się wiele pensjonatów drewnianych. Co może być ponadprogramową atrakcją dla podróżników. Jednakowo jak Budynek Domu Ludowego, który jest jedną z najogromniejszych drewnianych budowli w naszym kraju.
Skorzy mogą wypocząć w „Terma Bukowina” (jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów w Polsce) i wykorzystać dobrodziejstwo wód termalnych. Wody termalne są wodami podziemnymi o podwyższonej temperaturze. Takie baseny cieszą się wielkim zainteresowaniem urlopowiczów i kuracjuszy lubiących kontakt z wodą.
Bukowina Tatrzańska słynie także z licznych imprez kulturalnych i karnawałowych,odbywający się co każdy sezon (latem i zimą), na których można zapoznać się z góralskim folklorem.
Świetne położenie oferujące bliskość:

  • Zakopanego (15km)
  • granicy Słowackiej (9km)

Daje to dodatkowe możliwości spędzenia wolnego czasu.

Możesz również polubić…