napędy do rolet
Lokalne

Bramy ogrodzeniowe Bochnia

Bramy ogrodzeniowe Bochnia coraz częściej stanowią bardzo ważny element wykończenia całego domu oraz jego otoczenia. Są przecież rzeczą, którą widzimy jako pierwszą, kiedy kogoś odwiedzamy. 

Przepisy a bramy ogrodzeniowe

Jak większość kwestii, tak i bramy ogrodzeniowe Bochnia regulowane są przepisami. W tym przypadku dotyczą one przede wszystkim zagadnień, które mają na celu zadbanie o nasze bezpieczeństwo i osób użytkujących przestrzeń, koło naszej bramy ogrodzeniowej. Oto kilka najważniejszych zapisów:

  • szerokość – bramy ogrodzeniowe Bochnia powinny mieć odpowiednią szerokość wjazdu. Według przepisów, najlepiej jest zachować 2.4 metra światła bramy. Jednak w praktyce zaleca się, żeby jednak zamontować nieco szerszą bramę, o szerokości  około 4 metrów. Jeśli jednak mieszkamy w miejscu, gdzie wjazd przez bramę będzie utrudniony, to warto pomyśleć nawet o 6 metrach szerokości, aby spokojnie móc manewrować podczas dojazdu do posesji.
  • Otwieranie bramy – bramy ogrodzeniowe Bochnia nie mogą otwierać się na zewnątrz. Stanowiłoby to zagrożenie dla uczestników drogi. Dodatkowo, progi bramy nie mogą utrudniać poruszania się osobom z niepełnosprawnościami, uniemożliwiając im przejazd wózkiem inwalidzkim. 

Oprócz tego, warto zwrócić uwagę, aby skrzydła bramy rozwierały się pod kątem 90-110 stopni. Jest to o wiele wygodniejsze dla kierowcy, próbującego wjechać na teren posesji.

Napęd elektryczny

Dodatkowym udogodnieniem, nad którym warto się pochylić jest montaż napędu elektrycznego, jaki mogą mieć bramy ogrodzeniowe Bochnia. To bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, które pozwoli nam zaoszczędzić trochę czasu i ułatwić codzienny wyjazd i przyjazd do domu.

Możesz również polubić…