Fibaro warszawa
Lokalne2

Adwokat warszawa sprawy spadkowe

Sprawy spadkowe bywa przykrym tematem z powodu sytuacji i okoliczności, w jakich zachodzi. Najczęściej dochodzi do nich związki ze śmiercią bliskiej nam osoby, która zapisała nam po sobie swoje własności. Aby sprawnie przeprowadzić taki proces, należy udać się do adwokat warszawa sprawy spadkowe. Profesjonalista pomoże zrozumieć proces przeprowadzony w związku ze spadkiem, testamentem i innym dokumentami, które mogą być niezrozumiałe dla petenta.

Kilka podstawowych informacji

Spadkobierca ma 6 miesięcy na wniesienie odpowiedniego wniosku od śmierci spadkodawcy. Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę, że spadkobierca może przyjąć spadek, ale w ten sam sposób go odrzucić, a zarazem zrzec się go. Wybór należy do niego. Przyjęcie spadku oznacza, że spadkobierca podejmuje się praw i obowiązków z nim związanych. Oświadczenia składa się przed sądem lub notariuszem. Aby posiadać prawa do rozporządzania majątkiem, należy stwierdzić prawnie, że spadkobierca jest do tego uprawniony. Adwokat warszawa sprawy spadkowe pomoże sprawnie przeprowadzić ewentualne sprawy sądowe i wypełnić dokumenty.

adwokat warszawa sprawy spadkowe

 

Wniosek o stwierdzenie nabycia spadku

Adwokat warszawa sprawy spadkowe i skorzystanie z jego usług to ułatwienie przejście przez ten czas. Ważne, aby wniosek zawierał oznaczenie sądu, wnioskodawców i ewentualnych uczestników, sformułowanie oraz uzasadnienie. Rozprawa polega na wezwaniu wszystkich uwzględnionych spadkobierców przez sąd. Po przeprowadzeniu rozprawy wydaje wyrok.

Dowiedz się więcej na stronie: https://dm-adwokaci.pl/uslugi-adwokackie/prawo-spadkowe/!

Możesz również polubić…