Lokalne2

Adwokat prawo spadkowe Szczecin

Prawo spadkowe

Prawo spadkowe to gałąź przede wszystkim prawa cywilnego. Reguluje przejście praw i obowiązków majątkowych zazwyczaj po śmierci ich właściciela. Prawa i obowiązki pieniężne przechodzą najczęściej na inny podmiot, bądź na spadkobierców. Ze względu na zawiłość sytuacji z udziałem prawa cywilnego, ich przepisy reguluje księga czwarta specjalnego kodeksu. Dzięki adwokat prawo spadkowe Szczecin, mamy możliwość ustosunkować rzeczywistość naszych praw związanych np. z majątkiem.

adwokat prawo spadkowe szczecin

Podstawowe pojęcia związane z prawem spadkowym to:

 • spadkodawca,
 • spadkobierca,
 • testament,
 • spadek,
 • zachowek,
 • zapis,
 • dziedziczenie,
 • dziedziczenie ustawowe,
 • polecenie,
 • opodatkowanie spadku,
 • umowy,
 • dział spadku.

Adwokat prawo spadkowe Szczecin zajmuje się osobami fizycznymi, prawnymi oraz różnymi jednostkami organizacyjnymi, niebędącymi osobami prawnymi. Duże znaczenie w tej dziedzinie mają terminy wyznaczone odpowiednimi przepisami. W przypadku gdy okres wyznaczony dla przyjęcia bądź odrzucenia wniosku o spadek wynosi 6 miesięcy, czas zaczyna biec od daty, od której dana jednostka osobowa dowiedziała się o takowym uprawnieniu.

Na co dzieli się prawo cywilne?

Adwokat prawo spadkowe Szczecin system prawa cywilnego dzieli zazwyczaj na działy kodeksowe oraz dwa działy pozakodeksowe, czyli:

 • Część ogólna,
 • Prawo rzeczowe, dotyczące praw własności,
 • Prawo zobowiązań,
 • Prawo spadkowe,
 • Prawo rodzinne,
 • Prawo na dobrach materialnych, które obejmuje między innymi prawo autorskie oraz własności przemysłowej. Dowiedz się więcej tutaj: https://www.adwokatsobol.pl/

Możesz również polubić…