Lokalne

Adwokaci rozwody warszawa

W małżeństwie, jak i w życiu zdarzają się lepsze i gorsze momenty. Co jednak, jeżeli ciągle dzieje się jedynie źle? Kiedy próbowaliśmy już wiele razy, ale coś przestało działać i myślimy o rozwodzie? Decydując się na rozwód z powodu kiepskiej kondycji małżeństwa lub z powodów bardziej poważnych i skomplikowanych, powinniśmy wybrać dobrych i doświadczonych adwokatów, jak np. adwokaci rozwody warszawa, którzy fachowo zajmą się naszą sprawą.

 

Adwokaci rozwody warszawa – pozew rozwodowy

Wnosząc pozew o rozwód, rozpoczynamy postępowanie rozwodowe. Do pozwu dołączane są ewentualne dowody i odpis skrócony aktu małżeństwa. Należy również uiścić opłatę w wysokości 600 zł. Pismo jest sprawdzane przez sędziego pod kątem formalnym i przesyłane drugiemu małżonkowi, który po otrzymaniu pozwu ma 2 tygodnie na odniesienie się do niego oraz przedstawienie swojego stanowiska. Wsparcia w tej sprawie mogą oczywiście udzielić pozwanemu adwokaci rozwody warszawa.

 

Adwokaci rozwody Warszawa

 

Adwokaci rozwody warszawa – jak wygląda sprawa rozwodowa?

Okres oczekiwania na sprawę rozwodową to często kilka miesięcy. Przed wejściem należy mieć ze sobą dowód tożsamości, a do sali można wejść tylko po wywołaniu sprawy. Oprócz małżonków, wchodzą również świadkowie. Na początek sprawdzana jest obecność, każda ze stron jest przesłuchiwana. W jej imieniu może przemawiać pełnomocnik. Pytaniem, które bardzo często słyszą adwokaci rozwody warszawa jest: o co będzie pytał sąd? Wszystko zależy od tego, co spowodowało rozpad małżeństwa oraz od jak dawna nie ma między małżonkami więzi fizycznej, duchowej i gospodarczej.

 

Rozwód to poważna sprawa i powinna być dobrze przemyślana. Sąd, jeżeli tylko zobaczy cień szansy na poprawę, może skierować małżeństwo na terapię. W całym procesie rozwodowym wspierają adwokaci rozwody warszawa, dla których dobro klienta jest nadrzędnym celem.

 

Zobacz więcej na https://dm-adwokaci.pl/ !

Możesz również polubić…