elektroodpady lublin odbiór z domu
Lokalne

Ścinanie koron drzew Wrocław

Nie od dziś wiadomo, że drzewa wymagają od czasu do czasu przycięcia. Głównie przycina się je ze względów bezpieczeństwa. Ich przycinanie jest objęte dość obszernym prawem, dlatego nie ma w tej kwestii pełnej swobody. Określa ono, jakie rośliny i w jakim stadium można przyciąć. Za ich naruszenie grożą kary finansowe. Przed dokonaniem ścinanie koron drzew Wrocław warto przeanalizować i upewnić się, że nie szkodzi to dalszemu rozrostowi drzewa.

 

Ścinanie koron drzew Wrocław

 

Dlaczego drzewa można ścinać tylko do pewnego stopnia?

Ścinanie koron drzew Wrocław nawet na własnościowym obszarze jest regulowanie przepisami. Od 2017 r. obowiązuje w prawie zapis dotyczący znowelizowania ustawy o przyrodzie i działaniom mającym na celu jej ochronę m.in. określa ona zasady prawidłowej pielęgnacji roślin.
Ogławianie, czyli ścinanie koron drzew Wrocław na własnej posesji nie wymaga pozwoleń, jednakże takowe prace nie mogą przekraczać ucięcia więcej niż 30% korony, która rozwinęła się podczas całego procesu rośnięcia. Jeśli zostanie usunięte więcej niż 30%, wedle prawa dokonane zostało uszkodzenie drzewa, co skutkuje nałożeniem wspomnianej wcześniej kary finansowej.

Wyjątki pozwalające ściąć więcej niż 30% korony

Ścinanie koron drzew Wrocław jak już wiemy, jest regulowane prawem, jednakże jak każda ustawa ma swoje wyjątki, takie jak:

  • usuwanie gałęzi obumarłych,
  • utrzymanie uformowanego wcześniej kształtu korony drzewa,
  • zdecydowanie się na specjalistyczny zabieg mający na celu przywrócenie prawidłowej stabilności i osadzenia drzewa.

Sprawdź więcej na: https://nogales.pl/

Możesz również polubić…