Lokalne2

Adwokat gorzów alimenty

Czym jest obowiązek alimentacyjny ? 

Obowiązek alimentacyjny, czyli obowiązek dostarczania środków utrzymania innej osobie. Może on wynikać z małżeństwa lub pokrewieństwa. Najczęściej alimenty płacone są na rzecz dzieci lub byłego małżonka. W dochodzeniu do swoich praw, w kwestii otrzymania alimentów pomóc może adwokat gorzów alimenty. Adwokat gorzów alimenty pomoże również w sytuacjach, gdy zaistnieje konieczność dochodzenia roszczeń alimentacyjnych  na drodze postępowania sądowego. Z zależności od tego, na czyją rzecz zasądzone mają być alimenty, należy kompleksowo ocenić potrzeby uprawnionego, ale również możliwości finansowe zobowiązanego. Oceną tych sytuacji także zajmuje się adwokat gorzów alimenty

 

Adwokat gorzów alimenty

Wysokość alimentów- od czego zależy? 


Adwokat gorzów alimenty może także ustalić, o jaką wysokość alimentów należy złożyć pozew sądowy. Wysokość alimentów może się zmieniać wraz z upływem czasu, gdy zwiększa się potrzeby osoby, na którą alimenty zostały orzeczone. Przykładami, którymi adwokat gorzów alimenty może się posłużyć, aby móc złożyć wniosek o zwiększenie alimentów są rozpoczęcie szkoły dziecka, chęć uczestnictwa w zajęciach dodatkowych czy utrata pracy lub choroba opiekuna. Adwokat gorzów alimenty pomaga w każdej sprawie związanej z obowiązkiem alimentacyjnym, ustalaniem jego wysokości i zmianie wysokości alimentów. Sprawy z tym związane są zazwyczaj bardzo trudne i nieprzyjemne, dlatego warto jest zaufać w tej kwestii profesjonaliście, który ma duże doświadczenie w takich sytuacjach.

Możesz również polubić…