Lokalne

Zmiana miejsca pochówku Poznań

Bardzo często zdarza się, że jako rodzina zmarłego pragniemy przetransportować jego ciało tak, aby znajdowało się bliżej domu. Samotny członek rodziny zmarł w Warszawie, podczas gdy wszyscy mieszkamy w Krakowie i postanawiamy, że należy zmienić miejsce jego ostatniego spoczynku na to, w którym mieszka cała rodzina. Jak tego dokonać? Do kogo się zwrócić? Firma Charon oferuje Państwu zmiana miejsca pochówku poznań, która to usługa z pewnością rozwiąże ten problem.

Ekshumacja zwłok częścią przenoszenia miejsca pochówku

Zmiana miejsca pochówku poznań to procedura kosztowna i trudna, dlatego powinna być także dobrze przemyślana. Należy także pamiętać, że przenoszenie grobu wiąże się bezpośrednio z ekshumacją zwłok, a tej dokonać można jedynie w czterech przypadkach. Są to: na wniosek osób, które zostały uprawnione do pochowania zwłok za zgodną odpowiedniego państwowego inspektora sanitarnego, na zarządzenie prokuratura bądź sądu, w przypadku zajęcia terenu cmentarza lub przeznaczenia go do innych celów, a także na wniosek Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej. Warto dodać, że na zmiana miejsca pochówku poznań swoją zgodę wyrazić muszą wszyscy uprawnieni członkowie rodziny. W przeciwnym wypadku pozytywne rozpatrzenie sprawy nie będzie możliwe.

zmiana miejsca pochówku poznań

Proces ekshumacji — jak przybiega?

Istnieje kilka zasad, które obowiązują podczas ekshumacji zwłok. Pierwszą z nich jest fakt, że jeśli osoba zmarła na chorobę zakaźną, jej ekshumacja nie będzie możliwa aż do momentu upłynięcia dwóch lat od daty śmierci. Kolejną informacją, którą dobrze jest zapamiętać, jest ta mówiąca o sposobie wyciągania ciała z grobu. Jeśli zmiana miejsca pochówku poznań odbywa się przed upływem 20 lat od daty pogrzebu, zwłoki wyciągane są wraz z trumną. Jeśli natomiast upłynęło więcej niż 20 lat — z grobu wydobywane są szczątki, które następnie umieszcza się w nowej trumnie.

Dowiedz się więcej na https://charon24.eu/uslugi-pogrzebowe/!

Możesz również polubić…