Loklane

Zatrudnienie dla osoby niepełnosprawnej

Kilka lat temu ogłoszenie o treści “zatrudnię osobę z orzeczeniem o niepełnosprawności” było marzeniem wielu osób niepełnosprawnych. Jednak podejście do takiego pracownika zmieniło się na przestrzeni kilku ostatnich lat.

Motywacja do pracy

Pracodawcy dzięki większemu otworzeniu się na osoby niepełnosprawne zobaczyli, że taki pracownik pracuje niezwykle efektywnie i sumiennie wypełnia swoje obowiązki. Zwiększona efektywność pracownika, wynika z faktu większej motywacji. Człowiek, który być może od lat szuka pracy, będzie starannie wykonywał swoje obowiązki, ponieważ bardzo zależało mu na znalezieniu upragnionego zajęcia.

zatrudnię osobę z orzeczeniem o niepełnosprawności

Udogodnienia dla pracodawcy

Zatrudnianie osób niepełnosprawnych to także szereg benefitów, takich jak między innymi zwrot środków za przystosowanie stanowiska pracy, ulgi podatkowe, refundowane szkolenia dla pracowników czy różnorodne dofinansowania. Nieznajomość tych elementarnych korzyści płynących z zatrudnieniem osoby posiadającej orzeczenie o niepełnosprawności, powoduje, że miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych jest wciąż mało.

Sprawiedliwa współpraca

Jednak istnieją firmy zatrudniające osoby niepełnosprawne. Często pracownik niepełnosprawny ma znacznie lepsze kwalifikacje od pełnosprawnego, zatem zwiększa się również zadowolenie ze strony pracodawcy, któremu zależy na jak najlepszym pracowniku. Jednak nie powinno się klasyfikować osób ze względu na ich pełnosprawność. Każdy z pracowników daje z siebie maksimum, aby sprostać stawianym im obowiązkom. Zobacz https://poltalento.pl/

Możesz również polubić…