Małopolska

Wynajem busów bez kierowcy małopolska

Prywatny wynajem busa

Wynajem busów bez kierowcy Kraków do przewozu maksymalnie 9 osób na potrzeby własne nie wymaga żadnych licencji czy pozwoleń. Bus jest pojazdem traktowanym jako samochód pięcioosobowy. Kiedy mamy do czynienia z działalnością gospodarczą dotyczącą świadczenia przewozu osób konkretna ustawa mówiąca o transporcie drogowym wskazuje, że podczas: „Podjęcia i wykonywania krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób:

  • samochodem osobowym,
  • pojazdem samochodowym przeznaczonym konstrukcyjnie do przewożenia powyżej 7 osób i nie więcej niż 9 osób,
  • taksówką;

wymaga uzyskania licencji”.

Osoba decydująca się na wynajem busów bez kierowcy Kraków, powinna mieć na uwadze, że w celu prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na transporcie osób, trzeba nabyć licencję przed otworzeniem działalności. Licencja do wynajem busów bez kierowcy Kraków nie dotyczy przewozu materiałów i przedmiotów.

Co powinna zawierać umowa wypożyczenia pojazdu?

Wynajem busów bez kierowcy Kraków odbywa się na takich samych warunkach w przypadku jak umowa najmu samochodu osobowego. Umowa wynajem busów bez kierowcy Kraków powinna zawierać określenie, kim jest wynajmujący, a kim najemca. W treści natomiast powinno znaleźć się krótkie oświadczenie. Ta część powinna zawierać szczegółowe warunki a przede wszystkim przedmiot najmu. Obie strony powinny złożyć na niej podpis akceptujący warunki wynajem busów bez kierowcy Kraków. Przed wynajęciem osoba wynajmująca powinna znać klasyfikację pojazdu.

Odwiedź naszą stronę https://acrentalcars.pl/

Możesz również polubić…