Wodospad Wysoki Kamień
Podkarpacie

Wodospad Wysoki Kamień – piękny wodospad o wysokości 15 metrów w Pieninach

Wodospad Wysoki Kamień – piękny widok w Pieninach

Wodospad Wysoki Kamień to jeden z najpiękniejszych i najbardziej znanych wodospadów w Pieninach. Znajduje się on na rzece Dunajec, tuż przy granicy polsko-słowackiej. Jego wysokość wynosi 15 metrów, a szerokość ok. 20 metrów. Widok na ten piękny wodospad można podziwiać zarówno z polskiej, jak i słowackiej strony.

Wodospad Wysoki Kamień jest bardzo popularnym miejscem turystycznym. Przyciąga on turystów swoją niesamowitą urodą oraz możliwościami aktywnego spędzenia czasu. Można tu uprawiać sporty wodne, takie jak kajakarstwo czy rafting, a także piesze wycieczki po okolicy.

Atrakcje okolicznego regionu

Okolica Wodospadu Wysoki Kamień oferuje turystom szereg atrakcji. Można tu odwiedzić liczne zabytki i muzea, a także skorzystać z licznych tras rowerowych i szlaków turystycznych. Region ten jest również idealnym miejscem do uprawiania sportów górskich, takich jak narciarstwo czy alpinizm.

Okolica Wodospadu Wysoki Kamień to również doskonałe miejsce do relaksu i odpoczynku. Można tu skorzystać z licznych restauracji i hoteli, a także spa i basenów termalnych. To idealne miejsce dla osób poszukujących spokoju i odprężenia.

Jak dotrzeć do Wodospadu Wysoki Kamień?

Do Wodospadu Wysoki Kamień można dotrzeć samochodem lub autobusem. Najbliższe miasto to Krościenko nad Dunajcem, skąd do wodospadu prowadzi łatwa trasa piesza o długości ok. 2 km. Do tego samego miasta można również dotrzeć pociągiem lub autobusem.

Jeśli planujesz odwiedzić Pieniny i podziwiać piękno Wodospadu Wysoki Kamień, warto rozważyć rezerwację noclegu w okolicy. Dzięki temu będziesz miał więcej czasu na zwiedzanie tego pięknego regionu oraz na delektowanie się widokiem tego imponującego wodospadu.

Możesz również polubić…