Lokalne

Wizyta w Beskidach Śląskich

Jak można nie kochać gór, skąd zawsze roztacza się piękny widok? Owszem, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że są wśród nas miłośnicy Morza Bałtyckiego oraz plaży. Nad morzem jest bardzo fajnie i przyjemnie, szczególnie latem, kiedy słońce pięknie grzeje. Jednak w górach jest specyficzny klimat, którego nie ma w żadnym innym regionie Polski. Dlatego góry trzeba kochać i od czasu do czasu trzeba je odwiedzać. Szczególną popularnością cieszy się ostatnio Beskid Śląski. Beskidy ciągną się przez wiele kilometrów po naszej stronie, jak również po czeskiej. Wielu miłośników gór uwielbia przybywać właśnie w te rejony i zdobywać najwyższe szczyty, do których można zaliczyć czeską Czantorię oraz polską Barania Górę i Skrzyczne. Warto zatrzymać się w tych okolicach naprawdę na kilka lub nawet na kilkanaście dni, aby móc pooddychać świeżym powietrzem i wybrać się na spacer jednym ze szlaków górskich. Noclegów w Beskidzie Śląskim nie brakuje. Wystarczy spojrzeć tylko na mapę, aby wybrać do którego miasta dokładnie pojedziecie. Jeżeli jednak nie macie upatrzonego z góry danego miasta, to w wyszukiwarkę możecie wpisać: domki do wynajęcia Beskid Śląski a na pewno wyskoczy Wam mnóstwo ciekawych ofert, z których możecie skorzystać o najróżniejszych porach roku. Te domki umieszczone są w największych miastach Beskidów, takich jak Bielsko – Biała. Do tego miasta przyjeżdża wiele osób, szczególnie rodzin z dziećmi, które chcą zapoznać się z polskimi bajkami. Takie domki znajdziecie również w mniejszym Ustroniu lub też w Wiśle, które cieszy się szczególną popularnością wśród miłośników skoków narciarskich. Może uda Wam się tutaj spotkać Adama Małysza, przechadzającego się ulicami swojego miasta? W takich domkach na pewno uda Wam się wypocząć. Może w nich nocować najróżniejsza ilość osób. Począwszy od dwóch do nawet ośmiu osób. Dokładna ilość osób zależna jest od osoby wynajmującej. W Beskidzie Śląskim spędzicie niezapomniane chwile, które pozwolą Wam na nowo zregenerować swoje siły przed kolejnymi wyzwaniami.

Możesz również polubić…