Loklane

Wiązanka pogrzebowa Nowa Huta

Każda okoliczność posiada swój własny savoir vivre, który dotyczy nie tylko zachowania ale również kwiatów, dlatego nawet wiązanka pogrzebowa Kraków musi pasować do określonych wytycznych.  Wiązanka pogrzebowa Nowa Huta powinna wyrażać szacunek, powagę i być znakiem słów ostatniego pożegnania. 

Wiązanka pogrzebowa Nowa Huta

Jakie kwiaty wybrać?

Wiązanka pogrzebowa Kraków może składać się ze sztucznych kwiatów, które dobrze sprawdzają się w Polsce w zimą, lub przyjmuje formę dobranej kompozycji kwiatów ciętych. Taka wiązanka pogrzebowa Nowa Huta zwykle dobrana jest z róż, które są uniwersalne i pasują do każdej okazji, jak również lilie, kalie, chryzantemy czy mieczyki.

Znaczenie koloru

Kolor kwiatów wiązanki pogrzebowej nie jest z góry określony, nie ma również żadnego koloru, który byłby nieodpowiedni. Mimo to wiązanka pogrzebowa Kraków zwykle utrzymana jest w stonowanych kolorach. Powinno unikać się wielu kolorów kwiatów w jednej wiązance, ponieważ takie zestawienie przywodzi na myśl bardziej radość, niż smutek i żałobę. Często wykorzystywanymi kolorami jest czerwień, krem i biel.

Ostatnie słowa

Wiązanka pogrzebowa Nowa Huta zawiera również szarfę, na której umieszcza się ostatnie słowa, kierowanie do zmarłego. Zwykle jeśli kompozycja skierowana jest do osoby bardzo nam bliskiej posługujemy się osobistymi słowami, które wskazują na tę zażyłość. Jeśli jednak wiązanka pogrzebowa Kraków jest dla zmarłego, z którym nie byliśmy w zażyłych relacjach, lepiej zdecydować się na coś bardziej oficjalnego, jak “ostatnie pożegnanie” czy “ z wyrazami szacunku”.

Zobacz więcej na: http://niezlekwiatki.pl/

Możesz również polubić…