Lokalne

Trzebnica i okolice atrakcje turystyczne

Każda miejscowość słynnie z jakiegoś miejsca, budynku czy pięknej lokalizacji. Trzebnica i okolice atrakcje turystyczne znana jest z Sanktuarium Św. Jadwigi Śląskiej. Był to pierwszy cysterski klasztor żeński na ziemiach polskich, ufundowany w 1202 roku przez Henryka Brodatego. A to tylko jedna z nielicznych atrakcji tego regionu.

Rynek Trzebnicki

Jedną z głównych atrakcji, które trzeba zobaczyć będąc w Trzebnica i okolice atrakcje turystyczne jest rynek, który znajduje się w centrum miasta. Dzięki licznym inwestycją został on odnowiony i 2009 roku wygrał konkurs Modernizacji Roku. To piękne miejsce, w którym można zarówno odpocząć jak i pozwiedzać. Obiektami wartymi uwagi są ratusz, fontanna, zabytkowy pręgierz oraz rzeźba kotów. Trzebnicki rynek to miejsce pełne życia, na którym organizowane są różne parady, imprezy, święta państwowe oraz inne ważne wydarzenia.

Atrakcje turystyczne w Trzebnicy

Pobliskie miasta

Odkrywając uroki Trzebnica i okolice atrakcje turystyczne warto wybrać się na wycieczkę do oddalonego 40 minut drogi od Trzebnicy miasteczka, które nazywa się Twardogóra. Jest to niewielka miejscowość, która dawniej pełniła rolę osady targowej. Interesujące zabytki pochodzące już nawet z XV wieku to tylko namiastka historii tego miejsca. Największą atrakcją tego obszaru jest powstały w XIX wieku ewangelicki kościół św. Trójcy i Matki Boskiej, który zbudowany jest zgodnie z techniką szachulcową, czyli metodą charakterystyczną dla architektury sakralnej na Śląsku. Jego środek zdobi piękny barokowy ołtarz oraz ambona z XVIII wieku. Trzebnica i okolice atrakcje turystyczne to miejsce, które każdy miłośnik historii, sztuki i architektury powinien odwiedzić.

Dowiedz się więcej na https://winnicajadwiga.pl/o-winnicy!

Możesz również polubić…