Lokalne

Tablice leśne

Podczas wędrówki po lesie, można natknąć się na tablice leśne. Są to znaki, informujące                                 o niedozwolonych zachowaniach, w drodze do konkretnego miejsca czy zagrożeniach, jakie można spotkać w danym miejscu. Wachlarz wykorzystywanych tablic jest naprawdę ogromny, stąd poniżej zostały wyszczególnione te najważniejsze.

Zakaz wstępu do lasu

Do najbardziej istotnych tablice leśne, należą zakazy wstępu do lasu. To absolutnie podstawowe znaki, do których należy się bezwzględnie stosować. Takie tablice różnią się od siebie w zależności od powodu, z jakiego zostały umieszczone.

Tablice leśne

Ostrzeżenia dla przebywających w lesie

Wśród tablice leśne funkcjonują również rozmaite ostrzeżenia dla osób, przebywających na terenie danego lasu. Mogą one przestrzegać np. przed występowaniem kleszczy czy żmij lub o tym, że szlak może być zaawansowany. Pozwala to określić, którą drogę wybrać aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Znaki leśne

Są to znaki, umieszczane przez Ochronę Przeciwpożarową, na terenie lasów ze względu na ryzyko wybuchu pożaru. Informują one o miejscach, z których można czerpać wodę. Pojawiają się na nich również dyspozycje, co należy zrobić i kogo zawiadomić oraz znakują miejsca alarmowo-dyspozycyjne.

Znaki ochrony przyrody

Wśród tablice leśne, ciekawą kategorią są znaki ochrony przyrody, występujące przed wejściami do Parków Narodowych oraz Rezerwatów Przyrody. Informują one, że teren lasu jest chroniony prawnie i wymienia dozwolone oraz zabronione zachowania. https://studio22sklep.eu/pl/c/TABLICE-INNE/27

Możesz również polubić…