samochodziki jeździki dla dzieci
Lokalne

Spawanie aluminium Inowrocław 

Aluminium to materiał, który cieszy się dużą popularnością w przemyśle. Dzięki swoim właściwościom, do których należą lekkość, odporność na korozję czy przewodnictwo ciepła, stosowane jest w wielu dziedzinach. Czyste aluminium wykorzystywane jest do produkcji przewodów elektrycznych, folii czy farb. Dużo większe zastosowanie mają jednak stopy aluminium z dodatkami, takimi jak: miedź, cynk, krzem, magnez czy nikiel. Szerokie zastosowanie tego metalu wiąże się z poddawaniem go wielu procesom, jednym z nich jest spawanie aluminium Inowrocław

Jak wygląda proces spawania aluminium? 

Proces spawania polega na łączeniu ze sobą dwóch elementów za pomocą wysokiej temperatury. Aluminium jest popularnym metalem, który pomimo niskiej temperatury topnienia, nie jest wcale łatwym materiałem do spawania. Spawanie aluminium Inowrocław wymaga nie tylko wysokich umiejętności, ale także odpowiednio dobranego sprzętu. Spawacz przed przystąpieniem do pracy musi dowiedzieć się, z jakim rodzajem stopu będzie pracował, aby odpowiednio dobrać rodzaj spawania. 

spawanie aluminium inowrocław

Metody spawania aluminium 

Dwie metody, których można użyć podczas spawania aluminium Inowrocław, to MIG oraz TIG. Pierwsza z nich dedykowana jest aluminium, które ma grubość większą niż 1 mm. Proces ten opiera się na podaniu spoiwa, którym jest drut, przez uchwyt elektrodowy. Spawanie aluminium za pomocą metody TIG wybierane jest zazwyczaj przy obróbce bardzo cienkiego materiału. Wykorzystywana jest tutaj spawarka TIG, posiadająca nietopliwą elektrodę z wolframu. Wybór odpowiedniej metody powinien opierać się w głównej mierze na sprawdzeniu grubości materiału.  

Dowiedz się więcej na stronie: https://zetmark.pl/spawanie/ 

Możesz również polubić…