Lokalne

Rygorystyczne standardy oświetlenia.

Dopóki nie pojawią się zdrowsze opcje oświetlenia, należy podjąć następujące kroki, aby zmniejszyć potencjalny negatywny wpływ na zegar dobowy. Zdaniem wielu, świetlówki kompaktowe powinny zostać wycofane ze sprzedaży z powodu niedostatku protokołów usuwania i recyklingu. Źródła LED powinny być regulowane ściślej. W domu eksperci polecająużywanie ciepłych białych diod LED wczesnym wieczorem (z temperaturą barwową poniżej 3000 kelwinów i z najmniejszym niebieskim światłem w spektrum) i nie powinno być ekspozycji na światło w nocy lub tylko na światło o większym spektrum niż 600 nm (bursztynowy, czerwony kolor).

Oświetlenie powinno być pośrednie, bez migotania i ściemniania.

Realizacja oświetlenia Warszawa zadba o zapewnienie wszelkich standardów.
Niezależne badania – poza branżą oświetleniową – są potrzebne w odniesieniu do wpływu źródeł LED na zdrowie i środowisko, w tym tych o regulowanej charakterystyce widmowej, intensywności, czasie i czasie trwania w zależności od pory dnia, wieczora lub nocy. Należy wziąć pod uwagę emisję poza widzialnym zasięgiem, na przykład promieniowanie bliskiej podczerwieni (750-950 nm), które jest obecne w świetle dziennym i żarówkach, ale nie w diodach LED. Badania pokazują, że konieczna jest równowaga – użycie tych częstotliwości światła może naprawić uszkodzone komórki siatkówki i są one konieczne. Użycie metali ciężkich w diodach LED musi zostać ograniczone, a proces gospodarowania odpadami ustanowiony.

Należy zbadać wpływ technologii sterowania w przestrzeniach zewnętrznych i wewnętrznych.

Instytucje rządowe i medyczne muszą opracować bardziej rygorystyczne przepisy i normy dotyczące korzystania z krótkich długości fal w nocy. W czerwcu 2016 r. American Medical Association wydało oświadczenie polityczne (Poradnik mający na celu redukcję szkód ze świateł ulicznych o dużym natężeniu ruchu), aby pomóc społecznościom w wyborze różnych opcji oświetlenia LED. Niezbędne są również zalecenia dotyczące progów natężenia światła, czasu i czasu trwania w nocy w pomieszczeniach i na zewnątrz. Niezbędne jest również określenie dokładnych charakterystyk spektralnych zalecanych źródeł światła w nanometrach, a nie tylko skorelowanych temperatur barwowych (CCT) w kelwinach. Ta ostatnia jest przybliżoną miarą i nie może dokładnie opisać spektrum światła.

realizacja oświetlenia Warszawa

Decydenci powinni zachęcać do lepszego wykorzystywania naturalnego światła w pomieszczeniach w ciągu dnia. Sztuczne światło powinno być używane tylko wtedy, gdy nie ma wystarczającej ilości światła dziennego, szczególnie w fabrykach, szpitalach, domach opieki i biurach, w których ludzie spędzają dużo czasu. Przepisy budowlane powinny nagradzać praktyki i technologie wykorzystujące naturalne światło.

Możesz również polubić…