Lokalne

Rekuperacja Opole

Obecnie obowiązkiem każdego mieszkańca jest wentylacja domu czy mieszkania. Można wybrać wentylację grawitacyjną, jednak ta jest coraz częściej zastępowana wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła, czyli prościej mówiąc – rekuperacją. Wymienia ona zużyte powietrze na świeże, które dodatkowo jest oczyszczone z licznych drobinek kurzu, smogu i alergenów, dzięki stałym filtrowaniu go. Cały proces odbywa się praktycznie bez strat przy jak największym komforcie mieszkańców. 

Jakie są korzyści z wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła?

Rekuperacja Opole ma wiele zalet. Jedną z nich jest lepsze samopoczucie w ciągu dnia. Dlaczego? Człowiek przez całą dobę oddycha czystym, świeżym powietrzem, co pozytywnie wpływa na jakość i głębokość snu – osoba budzi się wypoczęta następnego dnia. Duży wpływ rekuperacja Opole ma na zdrowię, ponieważ dostarczane powietrze jest stale flirtrowane i dogłębnie oczyszczane. Pozwala to na uniknięcie zbędnych, szkodliwych drobinek kurzu, smogu i alergenów, a nawet bakterii i wirusów. Dom ma niższe zapotrzebowanie na ciepło, ponieważ ponownie wykorzystywana jest energia z wywiewanego powietrza. Kolejną zaletą jest większa oszczędność na ogrzewaniu niż przy wentylacji grawitacyjnej.

rekuperacja Opole

Czy wentylacja budynku jest obowiązkowa?

Odpowiedź jednoznacznie brzmi: tak, wentylacja jest konieczna. Regulują to przepisy polskiego prawa budowlanego. W budynkach, w których rekuperacja Opole nie ma miejsca miejsca, jest cały zagrzybiony, a mieszkańcy skarżą się na złe warunki życia – stale śpią płytko, co wpływa na niską jakość potrzebnego snu do codziennego funkcjonowania. Często również się skarżą na regularne występowanie bólów głowy czy chorowanie. Osoby takie, zazwyczaj nie zdają sobie sprawy, że przyczyną ich problemów może być zwyczajnie zła jakość powietrza przez posiadanie niewłaściwej wentylacji budynku lub jej całkowity brak. 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: https://malmo-oze.pl/!

Możesz również polubić…