Małopolska

Projekt wystroju wnętrza Kraków

Kolejnym etapem remontu jest stworzenie projektu. Ze względu na to, że od niego będzie zależeć efekt końcowy aranżacji, warto wiedzieć, jak tworzy się projekt wystroju wnętrza Kraków?

Szczegółowa inwentaryzacja

Realizację każdego projekt wystroju wnętrza Kraków zaczyna się od inwentaryzacji, czyli dokładnego wymierzenia wszystkich pomieszczeń. Zadanie to wymaga ogromnej precyzji, ponieważ na podstawie wymiarów tworzy się całą aranżację. Nie dopuszczalna jest sytuacja, aby zamówione meble nie mieściły się we wnętrzu czy ilość zamówionych płytek była niewystarczająca.

Projekt wystroju wnętrza Kraków

Ważna jest aranżację przestrzenna

Po inwentaryzacji przystępuje się do aranżacji przestrzennej. Jest to ważny element projekt wystroju wnętrza Kraków, ponieważ to właśnie na tym etapie ustala się wszystkie szczegóły realizacji z inwestorem. Projektant ma za zadanie zaaranżować przestrzeń tak, aby była estetyczna i funkcjonalna, a koszt realizacji musi się mieścić w budżecie klienta.

Wybór kolorystyki i materiałów

Gdy wszystkie aspekty projektu są ustalone i zatwierdzone przez inwestora, można przystąpić do wyboru najlepszej kolorystyki. Projektant powinien mieć przygotowane konkretne palety kolorystyczne, które jego zdaniem najlepiej sprawdzą się w danym projekt wystroju wnętrza Kraków. Klient również może zaproponować wybraną przez siebie kolorystykę — w końcu to on będzie tam mieszkał i musi się dobrze czuć.

W kolejnym kroku wybiera się już konkretne materiały (oraz ich faktury i barwy). Projektant zazwyczaj w międzyczasie pokazuje inwestorowi również katalogi meblarskie, z których ten zamawia wybrane przez siebie wyposażenie.

Projekt techniczny

Na sam koniec wystarczy połączyć wszystkie zebrane informacje, umieszczając je na projekcie technicznym. Musi on uwzględniać sposób położenia podłogi, metodę ułożenia płytek czy dokładne rozmieszczenie wszystkich elementów (łącznie z instalacjami i punktami świetlnymi), Niektóre firmy oferują w cenie projekt wystroju wnętrza Kraków również stworzenie wizualizacji komputerowej aranżacji, jednak nie jest to konieczne. Zobacz więcej na: https://yayarchitektura.pl/kompleksowy-projekt-wnetrza/

Możesz również polubić…